UK Bookmakers

XXIII Olimpiada Przedszkolaków za nami

Justyna Szadkowska.

 DSC0639

W niedzielę, 3 czerwca 2018 r. w ramach obchodów Dnia Dziecka w hali sportowej GCKSiR obyła się XXIII Olimpiada Przedszkolaków – impreza organizowana dla najmłodszych adeptów lekkiej atletyki. Do udziału w rywalizacji zaproszono dzieci uczęszczające do wszystkich oddziałów przedszkolnych na terenie gminy. W zmaganiach uczestniczyły w większości pięciolatki i sześciolatki oraz nieliczna grupa czterolatków. Zawodnicy, którzy zameldowali się na starcie, reprezentowali Przedszkole Miejskie w Krośniewicach (100 przedszkolaków) oraz oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. gen. W. Andersa w Nowem (23 przedszkolaków). W sztafecie biegowej wzięły udział następujące grupy: Pszczółki (wych. Iwona Szczygieł), Słoneczka (wych. Krystyna Marciniak), Motylki (wych. Alicja Czachorowska) Biedronki (wych. Joanna Suska- Wojnowska) oraz przedszkolaki z Nowego (wych. Joanna Robakowska).

Olimpiada ma swoją uroczystą oprawę, swoisty rytuał, nawiązujący do pierwowzoru, czyli tradycyjnych Igrzysk Olimpijskich. Każdy element ma znaczenie – olimpijczyk ze zniczem (w tym roku był to Hubert Chmielecki pod opieką taty Marcina Chmieleckiego), odśpiewanie hymnu olimpiady przez młodych zawodników, złożenie uroczystej przysięgi (w tym roku odczytał ją Mateusz Dąbrowicz, którego wspierała mama, Małgorzata Antczak-Dąbrowicz). Oficjalnego otwarcia zawodów dokonały wspólnie dyrektor Przedszkola Miejskiego w Krośniewicach Jadwiga Jóźwiak oraz dyrektor GCKSiR w Krośniewicach Małgorzata Przygodzka.
Po wygłoszeniu formuły otwarcia można było przystąpić do fascynującej rywalizacji sportowej. Na trybunach zasiedli członkowie rodzin zawodników – rodzice, dziadkowie, wujkowie i ciotki oraz rodzeństwo. Wszyscy głośno dopingowali swoich faworytów. Zacięta i pasjonująca walka o jak najlepsze lokaty w poszczególnych dyscyplinach trwała 3 godziny. Po zakończeniu rywalizacji przystąpiono do dekoracji zwycięzców. Nagrodami były pamiątkowe medale oraz dyplomy dla najlepszych biegaczy na dystansie 30 i 100 metrów oraz dla uczestników pozostałych konkurencji – skoku w dal z miejsca, rzutu piłeczką tenisową i biegu rodzinnego (z mamą i z tatą; ze względu na bezpieczeństwo rozegrano bieg wahadłowy; dotąd uczestnicy biegali po okręgu) oraz 3 puchary i medale dla sztafet. Dekoracji dokonały burmistrz Julianna Barbara Herman, dyrektor Jadwiga Jóźwiak i Małgorzata Przygodzka.
Funkcję sędziów podczas zawodów pełnili nauczyciele wychowania fizycznego – Anna Gabrychowicz, Agnieszka Kamińska oraz kadra GCKSiR w Krośniewicach – Paweł Górnik, Miłosz Gawrysiak, Magdalena Mitlas-Kostrzewa, Justyna Szadkowska, Katarzyna Ślusarczyk i Małgorzata Przygodzka. Objaśniali oni zawodnikom zasady poszczególnych konkurencji i czuwali nad sprawnym ich przebiegiem, prowadzącym do wyłonienia zwycięzców. Rolę spikera i komentatora pełnił kierownik hali sportowej GCKSiR w Krośniewicach Miłosz Gawrysiak.
Olimpiada Przedszkolaków jest przykładem inicjatywy, która zawdzięcza swój sukces dobremu pomysłowi, zaangażowanym ludziom i współpracy między organizatorami. Przedszkole Miejskie rokrocznie dba o uroczystą oprawę i przygotowanie zawodników. Dzieci pod opieką wychowawców przychodzą do hali, by odbyć treningi na obiekcie sportowym i profesjonalnie przygotować się do startu. Nauczyciele wychowania fizycznego pełnią rolę sędziów (w ramach wolontariatu), asystuje im kadra Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach, która zajmuje się przygotowaniem organizacyjnym i logistycznym imprezy (zakup medali i pucharów, wydrukowanie dyplomów, zapewnienie napojów dla uczestników, przygotowanie hali do zawodów i uporządkowanie po ich zakończeniu, obsługa akustyczna zawodów; impreza w całości jest finansowana ze środków, którymi dysponuje GCKSiR). Dzięki współpracy idea olimpiady gminnej dla najmłodszych jest kontynuowana od 23 lat, ma swoje mocne, niezmienne punkty, dzięki czemu budowana jest tradycja imprezy. Co roku wzrasta liczba uczestników biegów rodzinnych, chętnie startują zarówno mamy, jak i ojcowie, przekonując tym samym dzieci, że sport może uprawiać każdy. Wspólny bieg, dołożenie starań, aby wynik był jak najlepszy, często nawet pełen poświęcenia start – wszystko to stanowi o kolorycie imprezy i sprawia, że jest ona bardzo ważnym wydarzeniem w życiu dzieci. Zawody pozostawiają miłe wspomnienia w pamięci przedszkolaków i ich rodzin.
W tym roku, gdy świętujemy 100. rocznicę odzyskania niepodległości, nie zabrakło akcentów patriotycznych w wystroju wnętrza krośniewickiej hali olimpijskiej – kadra przedszkola zainstalowała dekorację, której elementem była wystawa prac plastycznych jako efektu konkursu rodzinnego, którego przedmiotem było przygotowanie projektu plakietki upamiętniającej polski jubileusz. Zwycięski projekt zrealizowano, a niektórzy mieszkańcy Krośniewic otrzymali plakietkę w dniu 30 kwietnia br., kiedy to przedszkolaki i ich rodzice przechadzali się ulicami miasta, biorąc udział w Spacerze wolności najmłodszej społeczności. Przed rozpoczęciem zawodów autorzy prac konkursowych otrzymali nagrody, a wykonawcy trzech najwyżej ocenionych – dodatkowe wyróżnienia.
Serdeczne podziękowania należą się wszystkim, dzięki którym Olimpiada Przedszkolaków w Krośniewicach ma swoją tradycję i pozwala kolejnym pokoleniom na zdobycie wspaniałych doświadczeń oraz doznanie niezapomnianych wrażeń. Z małych olimpiad wyrastają wielcy biegacze
i prawdziwi olimpijczycy – to niezaprzeczalna wartość tych imprez, ale nie mniej ważna jest rodzinna duma i radość, która rodzi się na trybunach i na parkiecie, bez względu na wyniki.

 

WYNIKI KONKURENCJI SPRAWNOŚCIOWYCH XXIII OLIMPIADY PRZEDSZKOLAKÓW

1) BIEG NA 30 METRÓW
dziewczęta
I – Natalia Jędrzejczak – 5,78 s
II – Natalia Łuczak – 6,31 s
III – Nikola Nowak – 6,51 s
chłopcy
I – Mateusz Borkowski – 5,53 s
II – Gracjan Katarzyński – 6,50 s
III – Wojciech Chrzanowski – 6,57 s

2) RZUT PIŁECZKĄ TENISOWĄ
dziewczęta
I – Iwona Wojtera – 8,70 m
II – Iga Jańczy – 8,60 m
III – Zuzanna Borzuchowska – 7,70 m
chłopcy
I – Mateusz Borkowski – 11,80 m
II – Oskar Kotecki – 10,50 m
III – Karol Pokorski – 10,30 m

3) SKOK W DAL Z MIEJSCA
dziewczęta
I – Justyna Hartwich – 1,05 m
II – Lena Kaczmarek – 1,00 m
III – Paulina Kamińska – 0,95 m
chłopcy
I – Sebastian Tomczyk – 1,15 m
II – Gabriel Jędrzejczak – 1,10 m
III – Krystian Jadczak –1,05 m

4) BIEG NA 100 METRÓW
dziewczęta
I – Klaudia Kubiak – 19,42 s
II – Iga Jańczy – 19,60 s
III – Małgorzata Chęcińska – 20,04 s
chłopcy
I –Sebastian Tomczyk –19,41 s
II – Filip Turowiecki – 20,07 s
III – Oskar Puchalski – 20,58 s

5) BIEG RODZINNY: PRZEDSZKOLAK Z MAMĄ I PRZEDSZKOLAK Z TATĄ
Bieg z mamą:
I – Mateusz Borkowski 13,78 s
II – Nikola Kowalska 15,10 s
III – Natalia Cieślińska 15,41 s
Bieg z tatą:
I – Mateusz Urbański 12,81 s
II – Natalia Łuczak 13,12 s
III – Sebastian Tomczyk 13,19 s

6) BIEG SZTAFETOWY – 5 SZTAFET PO 10 OSÓB (5 chłopców i 5 dziewczynek)
I – Motylki
II – Nowe
III – Pszczółki
IV – Biedronki
V – Słoneczka

google round logo  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here