UK Bookmakers

VI Mistrzostwa Krośniewic w Futsalu dla Szkół Podstawowych o Puchar Kierownika Hali Sportowej

Justyna Szadkowska.

DSC0726W piątek, 8 grudnia 2017 roku Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 zorganizowało VI Mistrzostwa Krośniewic w Futsalu dla Szkół Podstawowych o Puchar Kierownika Hali Sportowej. Swój udział w zawodach zgłosiło pięć okolicznych szkół podstawowych: Nowe, Ostrowy, Imielno, Dąbrowice oraz gospodarze, Krośniewice. Turniej przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych – pierwsza obejmowała klasy 4. i 5., druga klasy 6. i 7. Ogółem w mistrzostwach wystąpiło 10 zespołów. Mecze prowadzone były na przemian (raz starsze, raz młodsze drużyny), systemem ,,każdy z każdym”. Rozegrano ogółem dwadzieścia pasjonujących meczy trwających po 7 minut. Turniej przyciągnął na trybuny wielu kibiców z miejscowych szkół. Zagrzewali oni do walki swoich faworytów.

Po trzech godzinach sportowych zmagań i strzelonych 67 golach przyszła pora na finał. W młodszej kategorii wiekowej pierwsze miejsce zajęły Krośniewice, które zwyciężyły we wszystkich swoich spotkaniach, uzyskując 12 pkt. Drugie miejsce wywalczyła reprezentacja Ostrów z 9 pkt. na koncie. Trzecią lokatę zajęła szkoła z Imielna, która zdobyła ogółem 6 punktów. Czwarte miejsce przypadło drużynie z Dąbrowic z dorobkiem 3 pkt., a piąte zajęła SP w Nowem.

W starszej kategorii wynik nie był tak oczywisty, ponieważ trzy zespoły z pięciu zdobyły po 9 pkt. w kwalifikacjach, a o zwycięstwie zadecydował stosunek bramek (relacja zdobytych do straconych). W ten sposób zwycięzcą w tej grupie okazał się zespół z Ostrów, drugie miejsce zajęły Krośniewice, trzecie wywalczyła drużyna z Imielna, czwarte uzyskały Dąbrowice, a piąte – Nowe.

Na koniec kierownik hali sportowej GCKSiR w Krośniewicach Miłosz Gawrysiak podziękował opiekunom drużyn i uczestnikom za piękną grę opartą na zasadach fair play, docenił zapał i zaangażowanie zawodników oraz życzył im dalszych sukcesów sportowych. Następnie odbyło się wręczenie pucharów oraz pozowanie do pamiątkowych zdjęć.

Funkcję sędziów sprawowali Paweł Górnik – instruktor GCKSiR w Krośniewicach oraz (koleżeńsko) Krzysztof Wojtera – doświadczony działacz klubu MKS Expom Krośniewianka.