UK Bookmakers

VII Rekreacyjny Bieg - Bieg niepodległości

Justyna Szadkowska.

 DSC0135

W sobotę, 11 listopada 2017r. odbyła się kolejna, 7. edycja Krośniewickiego Biegu Rekreacyjnego, zorganizowanego przez Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach we współpracy z Waldemarem Pietrzakiem – dyrektorem Zespołu Szkół nr 1. Trasa biegu wiodła następującymi ulicami: Kwiatową, Targową, 3 Maja, Poznańską, Kolejową, Parkową, Toruńską, Łęczycką, Polną i znów Kwiatową, gdyż start i metę biegu umiejscowiono na parkingu przy hali sportowej. W tym roku wystartowało 36 uczestników. Mieli oni do pokonania dystans 3 km.

Tegoroczny Krośniewicki Bieg Rekreacyjny, podobnie jak poprzedni, zyskał wymiar Biegu Niepodległości. Zarówno młodzież, jak i dorośli mieszkańcy gminy, łącząc się z rodakami z różnych krańców Polski, ale i z Polonią z zagranicy, uczcili w ten sposób 99. rocznicę powstania niepodległego państwa. Niesprzyjająca aura w noc poprzedzającą imprezę zapowiadała trudny bieg, jednak nazajutrz pogoda się wyklarowała i pozwoliła zapalonym biegaczom bez przeszkód uczcić Święto Niepodległości poprzez udział w imprezie sportowej. Rozgrzewkę poprowadził tradycyjnie Waldemar Pietrzak. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali policjanci z Komisariatu Policji w Krośniewicach oraz ratownicy medyczni (karetka pogotowia przemieszczała się za peletonem). Bieg miał charakter rekreacyjny – liczył się sam udział, pokonanie dystansu, a zawodnicy nie rywalizowali o miejsca. Biegacze pokonali trasę w czasie krótszym niż 18 minut! Wszyscy w pełni zdrowia dotarli do mety.
Po zakończeniu biegu uczestnicy mogli poczęstować się gorącymi napojami i wzmocnić siły batonikiem energetycznym. Na wspomnienie zasługuje również fakt, że uczestnictwo w biegu nie wiązało się z żadnymi opłatami, a każdy, kto wziął w nim udział, otrzymał na starcie okolicznościową koszulkę, a tuż po biegu - kubek z herbem gminy, logotypem GCKSiR oraz grafiką antyalkoholową z hasłem ,,Lepiej napij się herbaty...”. Kubki i koszulki zostały zakupione z dotacji pozyskanej od Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Krośniewicach.

google round logo   zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here