UK Bookmakers

Strongman Lato 2017

Justyna Szadkowska.

20170730 162232W niedzielę, 30 lipca 2017r. o godz. 16:00 w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach rozpoczęły się zawody sportowe pod nazwą Strongman Lato 2017. Miejscem imprezy był teren rekreacyjny położony przy hali sportowej GCKSiR. Celem zawodów była popularyzacja dyscyplin siłowych, integracja środowisk sportowych gminy, pobudzenie aktywności ruchowej u krośniewiczan oraz wyłonienie najlepszego zawodnika wśród mieszkańców gminy i okolic. W zawodach mogli uczestniczyć wyłącznie amatorzy, zarówno dorośli, jak i młodzież, która ukończyła 16. rok życia (za zgodą opiekuna prawnego).

Pogoda dopisała – było ciepłe popołudnie z lekkim orzeźwiającym wiatrem z zachodu. W tle z głośników rozbrzmiewały ostrzejsze kawałki muzyki motywacyjnej, które dodawały energii, program zawodów był naprawdę interesujący, tak więc organizatorzy stworzyli doskonałą aurę do zmagań. Na kilka dni przed zawodami swój udział w turnieju zgłosili licznie młodzi adepci kulturystyki z Krośniewic, którzy regularnie korzystają z obu siłowni GCKSiR, jednak ostatecznie zmierzyło się tylko czterech zawodników. Każda z pięciu konkurencji sprawdzała motorykę innych mięśni, a były to następujące zadania:

1. rzut piłką lekarską na odległość,

2. spacer farmera na czas (pokonanie odległości 20 metrów z dwoma hantlami w rękach, każdy o wadze 25 kg),

3. waga płaczu na czas (trzymanie hantli o wadze 5 kg każdy na rękach wyprostowanych w łokciach, przed sobą – kto dłużej wytrzyma),

4. spacer drwala na czas (pokonanie ścieżki z przeszkodami, trzymając przez pół worek treningowy o wadze 28,5 kg),

5. konkurencja wiązana: worki + wózek (należało wrzucić 3 worki z piaskiem po 30 kg każdy na wysokość kolejno 50 cm, 75 cm, 100 cm, a następnie przeciągnąć balię wypełnioną piaskiem na odległość 10 metrów – na czas).

Konkurencją dodatkową było wyciskanie sztangi z obciążeniem 50% własnej masy ciała na ławeczce prostej. Każde z zadań było ciekawe, wymagało od samych zawodników skupienia i zaangażowania wszystkich partii mięśni.

Nagrodami w zawodach były puchary oraz karnety do siłowni GCKSiR w Krośniewicach.

Oto ogólny ranking zawodników:

1. miejsce – Wojciech Jędrzejczak

2. miejsce – Przemysław Kościelak

3. miejsce – Jakub Tomaszewski

4. miejsce – Kacper Jędrzejczak.

Konkurencje siłowe są bardzo widowiskowe, dlatego dziwi fakt nikłego zainteresowania zawodami wśród mieszkańców. Warto podkreślić, że grono użytkowników siłowni w Krośniewicach to liczna grupa młodych mężczyzn, a tylko niewielu z nich ma odwagę, by wziąć udział we współzawodnictwie. Warto więc poczynić starania, by wzrosła potrzeba rywalizacji, gdyż zawodników gotowych do udziału w turnieju siłaczy nie brakuje. GCKSiR za rok również postara się, by kolejne zmagania były imprezą widowiskową i popularną wśród mieszkańców, bo naprawdę zasługują na zainteresowanie, i już dziś zaprasza uczestników oraz widzów. 

 

 google round logo  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here