UK Bookmakers

Krośniewice na trasie Ogólnopolskiego Rajdu Pieszego

Justyna Szadkowska.

image008

W dniach 8-22 lipca 2017r. odbył się 58. Ogólnopolski Rajd Pieszy im. gen. Mikołaja Wisznickiego, zorganizowany przez Oddział Łódzki PTTK. Na trasie turystycznej wyprawy znalazły się też Krośniewice. Gości podejmowało Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji, które udostępniło teren do rozbicia namiotów i halę sportową z dostępem do łazienek.

Globtroterzy nocowali w Krośniewicach z 8 na 9 lipca. Swoją wakacyjną przygodę rozpoczęli w Kutnie w sobotę, 8 lipca. Na odpoczynek wybrali nasze miasto. Liczna grupa turystów spacerujących po ulicach wzbudziła zainteresowanie mieszkańców. Goście zwiedzili miejscowość i byli pod wrażeniem zabytków naszej małej ojczyzny. Ich uwagę przykuło m.in. Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach posiadające bardzo bogaty zbiór portretów pędzla Bacciarellego i wiele innych cennych eksponatów. Miło było usłyszeć słowa podziwu dla naszych zbiorów, gdyż w szeregach grupy znajdowali się wytrawni turyści, którzy zwiedzili Polskę wzdłuż i wszerz, i widzieli naprawdę niejedno.

Uczestnicy nocujący w Krośniewicach wybrali do przejścia trasę nr 2, czyli legendarny szlak diabła Boruty. Podczas wyprawy zwiedzili m.in. znane sanktuarium w Głogowcu i miejsca w Świnicach Warckich związane ze św. Faustyną – patronką Łodzi, a także Uniejów czy rezerwat Grądy nad Lindą. Obowiązkowo piechurzy odwiedzili Łęczycę i Tum – królestwo diabła Boruty. Swoją wędrówkę zakończyli w Zgierzu, gdzie znajduje się Park Kulturowy Miasto Tkaczy, przemierzając łącznie 228 km. W ramach 58. Ogólnopolskiego Rajdu Pieszego im. gen. Mikołaja Wisznickiego wytyczono jeszcze dwie trasy –  „Trzech rzek” (ok. 307 km) i „Trasę nadpilicką” (ok. 255 km). Patronat nad imprezą objęli marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, senator RP Ryszard Bonisławski i prezydent Zgierza Przemysław Staniszewski.

Co warto wiedzieć na temat tego rajdu? Jest to impreza turystyki kwalifikowanej, wymagającej od uczestników odpowiedniego sprzętu i doświadczenia. Turyści mogą wybrać trasę 7-dniową lub 14-dniową w zależności od czasu, jakim dysponują i kondycji, otrzymując wsparcie organizacyjno-techniczne od PTTK. Podczas wypraw nie tylko poznaje się walory krajoznawcze naszej ojczyzny, ale nabiera doświadczenia i wytrwałości podczas pokonywania trudów podróży, zawiązuje ciekawe znajomości oraz zdobywa kolejne odznaki turystyczne i krajoznawcze.

Warto rozważyć możliwość udziału w tej formie aktywności zaproponowanej przez PTTK. To może być okazja do przeżycia prawdziwej przygody. Obecnie ludzie przywykli do wygody i podróżowania samochodami, a warto przypomnieć, że w latach powojennych (jeszcze w latach 60.) pokonywało się trasę z Krośniewic do Łodzi… pieszo, natomiast podróż rowerem była swego rodzaju luksusem. Na pewno w wielu rodzinach do dziś opowiada się historie o tym, jak dziadek poszedł do Łodzi załatwić sprawy.

google round logo  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here