UK Bookmakers

PAT - razem bezpieczniej - Rajd Wolnych Serc

Administrator.

rajdrowerowy czerwiec2015PAW  niedzielę, 14 czerwca o godzinie 15:00 po raz trzeci krośniewicka grupa rajdowa wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Zryw Wolnych Serc”, która bezpośrednio łączy się z programem Komendy Głównej Policji – „Profilaktyka a Ty”, propagującej styl życia bez uzależnień. Udział w ogólnopolskiej akcji był efektem współpracy Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji oraz Komisariatu Policji w Krośniewicach.

Wszyscy uczestnicy rajdu rowerowego zgromadzili się na skwerze miejskim w niedzielne popołudnie, aby wspólnie wykonać gest ,,wolnych serc” (poprzez uderzenie dłoni o klatkę piersiową oddanie rytmu serca, które nie jest poddane uzależnieniom i przemocy). Następnie rowerzyści podzieleni na grupy wyruszyli na szlak. Impreza rekreacyjna realizowana cyklicznie przez GCKSiR wpisuje się w ideę tej akcji poprzez krzewienie stylu życia bez używek i promowanie aktywnego wypoczynku na łonie natury oraz promowanie takich form spędzania wolnego czasu, które służą zdrowiu.

         Profilaktyczny gest zapoczątkował spotkanie miłośników wspólnych przejażdżek rowerowych, a następnie 53 osoby wyruszyły na drugi w tym roku rajd. Jego trasa liczyła 32 km i wiodła przez Błonie, Pomarzany, las w Pernie, Wołodrzę, Nowe Ostrowy, Witawę, Dąbrowice, Żakowiec i Kopy. Pogoda, która jeszcze o poranku nie zachęcała do podróży, ustabilizowała się – słońce i letni wiatr dodawały energii rowerzystom.

Odpoczynek zaplanowano – jak zwykle w przypadku trasy wiodącej przez rejony Dąbrowic – w tamtejszym w Zespole Szkół. Gościnność dyrekcji – Ewy Górskiej- Jedlińskiej i Mirosławy Wolskiej oraz pracowników, którzy zechcieli w niedzielne popołudnie zadbać o to, by zdrożeni rowerzyści mogli odbudować siły nadwątlone wysiłkiem, po raz kolejny wzruszyła uczestników i zapadła w pamięć, podobnie jak smak dania, które podaje tamtejsza kuchnia.

         Rajdy rowerowe mają w Krośniewicach wielu zwolenników. Trasy planowane są tak, by zapewnić różnorodność i zaprezentować atrakcyjne zakątki gminy oraz tereny sąsiadów, a współpraca z patrolem policyjnym pozwala na bezpieczne pokonywanie szlaków. Samochód będący własnością Urzędu Miejskiego, prowadzony przez Włodzimierza Pawlaka, zapewnia bezpieczeństwo techniczne (w razie awarii można skorzystać z przewozu roweru) – tak więc uczestnicy mogą czuć się bezpiecznie na szlaku. Sama grupa, mimo swej liczebności, jest coraz bardziej zdyscyplinowana i zintegrowana – to powód do radości dla organizatorów.

Kolejny rajd odbędzie się 18 lipca, a jego celem będzie Odyseja Historyczna, czyli impreza organizowana w Leszczynku. 

picasa logo.jpg   ZDJĘCIA
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here