UK Bookmakers

TRZY MEDALE DLA KROŚNIEWIC w X OTWARTYCH MISTRZOSTWACH POLSKI KARATE TSUNAMI

Administrator.

P1100078Mistrzostwa Polski Karate Tsunami odbyły się w dniu 18 kwietnia  2015r. w Warszawie. Organizatorem była Polska Federacja Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki, a głównym prowadzącym zawody był twórca karate tsunami i jednocześnie prezes Zarządu Głównego Federacji, soke (jap. założyciel, głowa) Ryszard Murat, posiadacz najwyższego na świecie stopnia mistrzowskiego 10. dan.

Na zawody przybyło wiele ekip sportowych reprezentujących kluby karate nie tylko z całej Polski, wzięli w nich udział także przedstawiciele sztuk walki z Irlandii, Anglii, Norwegii czy Wietnamu. Do nich dołączyli również zawodnicy z Krośniewickiego Klubu Karate-do Tsunami. Była to nieliczna grupa, ale  wróciła z zawodów z dość pokaźną ilością medali.

Nasze miasto reprezentowały dwie adeptki wschodnich sztuk walki – Natalia Nowak ze Szkoły Podstawowej nr  1 w Krośniewicach, posiadająca w karate stopień uczniowski 14. kyu, oznaczony żółtym pasem z jedną czarną belką (jap. tytuł deshi = czeladnik, praktykant) oraz Daria Grzegorzewicz, szkolna koleżanka Natalii, mająca stopień 17. kyu (jap. tytuł seito = uczeń), oznaczony białym pasem z jedną czarną belką.

Obydwie zawodniczki występowały w kategorii juniorzy kobiety w następujących konkurencjach:

  1. makiwara kumite – pokazy walki na worku treningowym;
  2. sumo-grappling – mocowanie się, walka na macie;
  3. renraku- waza

Natalia Nowak w sumo grappling w swojej kategorii wagowej zdobyła 2. miejsce, czyli srebrny medal, natomiast w makiwara kumite uzyskała 3. miejsce i tym samym zdobyła brązowy medal. Duży sukces odnotowała także Daria Grzegorzewicz, która w sumo – grappling zajęła 3. miejsce.

Zawodniczkom nie powiodła się próba zdobycia medali w pokazach makiwara kumite, gdzie Natalia i Daria zdobyły odpowiednio 4. i 5. miejsce, czyli od podium w tej konkurencji dzielił je tylko krok. Obydwie zasłużyły jednak na słowa uznania za wytrwałość i wolę walki.

Indywidualnym wyróżnieniem może pochwalić się Natalia Nowak, która na prośbę soke Ryszarda Murata (10. dan), wzięła udział w pokazowej walce sumo grappling, już po zakończeniu zawodów, i oczywiście tę walkę wygrała.

Podziękowania należy także złożyć mamom zawodniczek, które dzielnie zagrzewały je do walki w czasie każdego występu.

Mistrzostwa miały charakter pięknej sportowej imprezy, w której rywalizacja na macie nie przeszkodziła w zawieraniu nowych znajomości i kontynuowaniu starych przyjaźni. Sztuka walki to nie tylko sprawność fizyczna i siła, to przede wszystkim nauka życia, droga, którą każdy z nas ma do przebycia i powinien postępować w taki sposób, żeby nie tylko nam, ale i ludziom z nami było dobrze.

Instruktorem prowadzącym Krośniewicki Klub Karate-do Tsunami jest sensei Waldemar Nowak, posiadający mistrzowski stopień 2. dan (jap. sensei– mistrz, nauczyciel).

Zainteresowani sztukami walki mogą więcej dowiedzieć się na stronie www.karatetsunami.eu, mogą również wziąć udział w zajęciach, które odbywają się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Krośniewicach dwa razy w tygodniu.

picasa logo.jpg ZDJECIA
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here