UK Bookmakers

WARSZTATY WALENTYNKOWE W BIBLIOTECE

Administrator.

We wtorek, 11 lutego odbyły się kolejne warsztaty czytelniczo-artystyczne w Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej w Krośniewicach. Jako że 14 lutego zbliżał się wielkimi krokami, walentynki stały się motywem przewodnim spotkania. 

Tradycyjnie zajęcia rozpoczęły się od przeczytania fragmentu tekstu literackiego, tym razem były to utwory Agnieszki Nożyńskiej- Demianiuk pt. „Miłość” i „Walentynka…” oraz Marty Wysockiej- Jóźwiak „Kochaj szczerze” z książki pt. „Wiersze dla dzieci na każdą okazję. Święta nietypowe”. Po krótkiej dyskusji na temat treści przeczytanych wierszy i wypowiedziach, w  których uczestnicy wyrazili swoje refleksje dotyczące święta zakochanych, można było przystąpić do działań plastycznych. A pracy było co niemiara…

Pierwszy etap zadania polegał na owinięciu włóczką tekturowych serc różnej wielkości (3 w komplecie). Okazało się, że to nie taka łatwa sprawa, włóczka się plątała, nie chciała zostawać na swoim miejscu, rwała się, ale ostatecznie wszyscy wykonali to zadanie. Drugi etap to przygotowanie kawałków sznurka i przymocowanie ich do patyka – z tym każdy poradził sobie doskonale. Następnie wiszące sznurki należało ozdobić koralikami, ale to znów nie była łatwa sprawa, bo koralik miał za małą dziurkę, sznurek był za gruby… Jednak  najtrudniejszym zadaniem okazał się etap trzeci, czyli przymocowanie serduszek do sznurków ozdobionych koralikami. Z tym problemem, po wstępnych komplikacjach, dzieci poradziły sobie celująco. Powstały walentynkowe ozdoby, która mogły być świetną dekoracją ściany czy okna. 

Mimo wielu trudności, przeciwności i złośliwości przedmiotów, uczestnicy poradzili sobie doskonale, więc na koniec zajęć każdy z dumą prezentował swoją pracę. Aby podtrzymać dobre humory i osłodzić wszystkie trudy warsztatów, dzieci otrzymały niespodziankę – czekoladowe serca walentynkowe.

 

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here