UK Bookmakers

Zimnej porcelany ciąg dalszy…- warsztaty

Administrator.

20191126 154447Dnia 26 listopada 2019 r. w oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej w Krośniewicach odbyły się kolejne warsztaty czytelniczo- artystyczne dotyczące zimnej porcelany. Drugie z kolei zajęcia z wykorzystaniem tej techniki, podobnie jak poprzednie, cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci. 

Uczestnicy październikowych warsztatów kolorowali jesienne liście farbami plakatowymi. Inspiracją były niewątpliwie zmiany zachodzące w przyrodzie o tej porze roku, ale młodzi artyści urzeczywistnili też własne wyobrażenia dotyczące kompozycji i barw. 

Nowi uczestnicy spotkania projektowali i wykonywali jesienne liście z przygotowanej masy, a następnie barwili je w ciekawy i oryginalny sposób. Tak powstały porcelanowe liście klonu, brzozy, dębu, kasztanowca i innych drzew, które można zobaczyć w naturze na jesiennym spacerze. 

Kolejne zadanie w programie zajęć miało na celu propagowanie ciekawej lektury i zachęcenie młodych odbiorców do czytania. W związku ze Światowym Dniem Pluszowego Misia dzieci zapoznały się treścią książki M. Robinson „Jak rozpoznać misia? Poradnik dla początkujących” i od tej chwili wiedzą, że niedźwiedzie są czarne, brunatne i… pluszowe. Po lekturze książki uczestnicy warsztatów rozmawiali o bohaterach poznanej historii, dzielili się własnymi doświadczeniami, opowiadali swoje przygody z pluszakami.

Następnym etapem zajęć było lepienie miśków z kolorowej porcelany, po czym dzieci ozdabiały figurki według własnych pomysłów. Przygotowanie prac plastycznych z wielobarwnej porcelany sprawiło uczestnikom wiele radości, nie mniej cieszyło zdobienie prac z uwzględnieniem wielu szczegółów. Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia powstały ciekawe kompozycje, a podobizny bohaterów święta były różnorodnie przystrojone – od korony na misiowej główce po napis „LOVE”.

 20191126 154447
zdgoogle 96dp zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here