UK Bookmakers

Liście, listki, listeczki…

Administrator.

20191029 154244We wtorek, 29 października 2019 r. w Oddziale dla dzieci Biblioteki Publicznej w Krośniewicach odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty czytelniczo-artystyczne. Tematem zajęć, jak wskazuje tytuł, były liście – atrybuty jesieni. 

Tradycyjnie zajęcia rozpoczęły się od głośnego czytania, tym razem była to książka Marcina Przewoźniaka pt. „Agatka na tropach jesieni”. Odczytana historia wprowadziła uczestników w odpowiedni nastrój. Następnie nadszedł czas na wykonanie pracy plastycznej. Na stole zaczęły się pojawiać różne akcesoria – nożyczki, papierowe szablony liści, wykałaczki, miska, mąka ziemniaczana, wałek do ciasta, papier do pieczenia, cytryna… Uczestnicy przypuszczali, że upieczemy ciastka w kształcie liści, ale ktoś zauważył, że nie ma piecyka… Wtedy na stole pojawiła się oliwka dla dzieci, pudełko kremu i klej. Oczywiste stało się, że jednak nie będzie to ciasto… A może jednak ciasto, tylko niejadalne? Zagadka wyjaśniła się, gdy uczestnicy połączyli – w odpowiednich proporcjach – wymienione składniki i wyrobili masę poprzez wygniatanie. Powstała w ten sposób tzw. zimna porcelana. Wystarczyło już tylko podzielić masę na kawałki, rozwałkować i za pomocą szablonów wyciąć wykałaczką liście, odpowiednio je uformować i odstawić do wyschnięcia, a potem pomalować, ale to już na kolejnych zajęciach. Uczestnikom tak bardzo spodobała się praca z wykorzystaniem nowo poznanej techniki plastycznej, że poprosili o jeszcze dwa spotkania. Tak oto został zapoczątkowany cykl zajęć z zimną porcelaną, którego finałem będą ozdoby choinkowe wykonane w czasie grudniowych zajęć.

Listopadowe warsztaty będą poświęcone malowaniu liści (wykonanych w październiku), ale powstaną też wtedy figurki z zimnej porcelany – to propozycja zarówno dla stałych, jak i nowych uczestników. Jeśli ktoś poczuł się zachęcony do tworzenia z wykorzystaniem zimnej porcelany, może przyłączyć się na kolejnych zajęciach. Biblioteka zaprasza. Gorąco!

 

zdgoogle 96dp zdjęcia

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here