UK Bookmakers

Wiosna wkoło…

Justyna Szadkowska.

20190430 162455W ostatnim dniu kwietnia br. w oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej w Krośniewicach odbyły się kolejne warsztaty czytelniczo-artystyczne, tym razem zatytułowane „Wiosna wkoło”. Na początku spotkania został odczytany wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej „Przyszła wiosna” mówiący o czynnościach, które wykonała upostaciowiona wiosna, m.in. zatańczyła wśród gałęzi, dała drzewom zieleń, obudziła pszczoły, obsypała kwiatem, „namówiła do powrotu wilgi, czaple i bociany”.

Bocian, który jest wyjątkowo zakorzeniony w wyobraźni Polaków jako symbol wiosny i powrotu intensywnego życia przyrody, stał się motywem przewodnim spotkania. Szczegółowe informacje o nim odczytane zostały z książki „Ilustrowany inwentarz ptaków”, w której zawarte są opisy i wizerunki 76 ptaków. Uczestnikom zajęć najbardziej spodobała się informacja o sposobie komunikowania się bocianów poprzez klekotanie dziobem „klak-klak” i to, że średnia długość tej części bocianiego ciała (wraz z ogonem) to 108 cm, czyli tyle, ile wzrostu ma jedna z dziewczynek uczestnicząca w spotkaniu.
Po części teoretycznej nadeszła pora na część praktyczną – wykonanie wirującego bociana z papieru. Podczas wycinania poszczególnych elementów składających się na całość sylwetki ptaka było wiele śmiechu i zabawy. „Zrób ślimaka” – tak dzieci mówiły, przykładając do oczu tułów bociana (wyglądający jak czułki ślimaka), co widać na zdjęciach.
W takiej radosnej atmosferze powstały przepiękne wirujące bociany, które swobodnie powieszone na nitce mogą być ozdobą okna albo lampy.

google round logo zdjęcia

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here