UK Bookmakers

Pasowanie na czytelnika

Administrator.

 DSC0863W środę, 15 maja 2019r. w Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej w Krośniewicach odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1. Na uroczystość przybyli goście reprezentujący Urząd Miejski w Krośniewicach – burmistrz Katarzyna Erdman oraz Anna Straszewska – kierownik wydziału promocji.

Po krótkim powitaniu wszystkich i przedstawieniu gości rozpoczął się program artystyczny przygotowany przez uczniów pod opieką wychowawców Hanny Nowak, Katarzyny Pietrzak i Jarosława Morawskiego. Następnie dzieci złożyły ślubowanie, w którym przyrzekły kochać i szanować książki, dbać o nie i wzorowo wywiązywać się ze wszystkich obowiązków wobec biblioteki. Po ślubowaniu nastąpił najbardziej wyczekiwany punkt uroczystości – pasowanie na czytelnika, którego dokonała burmistrz Katarzyna Erdman, przekazując również gratulacje i okazjonalne życzenia. Tradycyjnie dzieci otrzymały w prezencie od biblioteki książeczki zachęcające do czytania, a goście poczęstowali słodyczami nowo mianowanych czytelników.

Po części oficjalnej dzieci z ochotą przystąpiły do oglądania książek, które otrzymały, a następnie głośno odczytano wybrane fragmenty. Sztuka czytania nie jest łatwa, wymaga czasu i systematycznego wysiłku, ale okazało się że pierwszaki świetnie ją opanowały i mogą rozpocząć proces samodzielnego poznawania tekstów literackich. Na pożegnanie dzieci otrzymały od bibliotekarek upominki – zakładki do książki, cukierki oraz pamiątkową naklejkę „Pasowanie na czytelnika” z logotypem biblioteki.

google round logo zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here