UK Bookmakers

Pięknie być człowiekiem w Krośniewicach – eliminacje gminne konkursu recytatorskiego im. Janusza Korczaka

Administrator.

 DSC0568Biblioteka Publiczna w Krośniewicach w dniach 1 i 2 kwietnia 2019r. zorganizowała eliminacje gminne konkursu recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka Pięknie być człowiekiem, zorganizowanego przez Książnicę Płocką.

To już 41. edycja konkursu, tym razem w ramach projektu „Czytanie? Z przyjemnością!” dofinansowanego ze środków MKiDN. Mottem tegorocznych zmagań recytatorów były słowa patrona konkursu: „Nikomu nie życzę źle. Nie umiem. Nie wiem, jak to się robi…”. Stąd też teksty wybrane do recytacji przez uczestników prezentowały piękno i urodę otaczającego świata oraz pozytywne wartości ludzkiej natury – dobro, przyjaźń, empatię, odczuwanie radości i miłości w relacjach międzyludzkich.

Eliminacje trwały 2 dni i były podzielone na 3 kategorie: klasy I –III, klasy IV – VI oraz klasy VII – VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum.

Ogółem w konkursie wzięło udział 29 recytatorów, którzy zaprezentowali wybrane przez siebie teksty literackie, sprawiając zgromadzonej publiczności niecodzienną ucztę duchową. Komisja konkursowa oraz zgromadzeni widzowie z przyjemnością wysłuchali deklamacji pięknych tekstów poezji i prozy polskiej oraz obcej. W tym roku dominowały wiersze T. Różewicza, D. Wawiłow, J. Twardowskiego, L.J. Kerna, D. Gellner, B. Lewandowskiej,  a w zakresie prozy znanych i lubianych polskich pisarek – E. Nowak, K. Miller, D. Terakowskiej, M. Musierowicz.

Jury w wyniku życzliwej dyskusji wyłoniło zwycięzców tegorocznych eliminacji.

W kategorii klas I- III laureatami zostali:

Natalia Łuczak – I miejsce,
Zuzanna Urbańska i Adrian Dopieralski – II miejsce,
Nikola Staniszewska – III miejsce.

W kategorii klas IV – VI laureaci to:

Jan Marciniak i Miłosz Moruzgała – I miejsce,
Maria Starzyńska – III miejsce.
Drugiego miejsca nie przyznano.

W kategorii klas VII-VIII, III gimnazjum nagrodzono następujących recytatorów:

Daria Śliwińska – I miejsce,
Magdalena Kaczmarek – II miejsce,
Paulina Bartniak, Szymon Lipski, Julia Pawłowska – III miejsce.

Nagrody książkowe, którymi obdarowano laureatów, zostały przekazane przez Biuro Senatora RP Przemysława Błaszczyka, a w imieniu fundatora wręczyła je Anna Straszewska. Zwycięzcy i organizatorzy konkursu serdecznie dziękują za upominki, które stanowią pamiątkę I etapu konkursu.

Konkurs Pięknie być człowiekiem odbywa się na trzech etapach. Laureaci pierwszego będą reprezentowali społeczność gminy w eliminacjach rejonowych (Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie niebawem ogłosi termin zmagań). Krośniewiccy recytatorzy w poprzednich latach zdobywali najwyższe laury w tym konkursie. Życzenia udanych występów i sukcesów na kutnowskiej scenie oraz udziału w kolejnym, finałowym etapie zostały przekazane zwycięzcom przez jurorów i organizatorów wraz z gratulacjami.

Wygrywają najlepsi, ale podziękowania należą się wszystkim uczestnikom, którzy podjęli się trudu przygotowania do występu. Powszechnie wiadomo, że obcowanie z literaturą kształtuje człowieka mądrego, wrażliwego, umiejącego cieszyć się pięknem wbrew obojętności, wrogości i kryzysowi norm społecznych, toteż zaangażowanie młodych recytatorów napawa organizatorów radością i nadzieją, a uczucia te podzielają też zapewne nauczyciele i rodzice.

 zdgoogle 96dp  zdjęcia

 

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here