UK Bookmakers

Dla Babci i Dziadziusia od wnuczki i wnuczusia

Administrator.

20190115 165832We wtorek, 15 stycznia w Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej w Krośniewicach odbyły się pierwsze w tym roku warsztaty czytelniczo-artystyczne. Temat zajęć – „Dla Babci i Dziadziusia od wnuczki i wnuczusia” mówił uczestnikom wszystko – wykonamy prezent dla dziadków z okazji ich święta! Znakomity pomysł, bo upominki własnoręcznie wykonane to najlepsze podarunki dla członków rodziny.

Zanim dzieci przystąpiły do pracy, wysłuchały fragmentów książek Raquel Diaz Reguera „Babcie od A do Z” oraz „Dziadkowie od A do Z”, w których autorka z humorem opisuje różne typy babć i dziadków. W tej swoistej literackiej galerii znalazły się postacie, które nietrudno spotkać w rzeczywistym świecie, jak Babcia Palce Lizać, Babcia Markotna, Babcia Alfa i Omega, ale też Babcia Czarownica i Babcia Sknera. Jeśli chodzi o dziadków, autorka opisuje m.in. Dziadka Abrakadabra, Dziadka Nie Mów Babci, Dziadka Ochroniarza, Dziadka Usypiacza, a także Dziadka Zgryźliwego czy Dziadka Będę się już Zbierać. W sumie w książkach można znaleźć opisy 30 typów dziadków i 29 typów babć oraz wiele innych ciekawostek zawartych na tzw. stronach specjalnych. Dzieci z zaciekawieniem i uśmiechem na twarzy słuchały czytanych opisów, próbując odgadnąć, z jakich prezentów ucieszyliby się książkowi dziadkowie i babcie. Ważnym momentem spotkania była także próba zakwalifikowania własnych babć i dziadków do odpowiednich  typów postaci poznanych na podstawie fragmentów książek.

Po zakończeniu części literackiej przyszła pora na działanie – uczestnicy warsztatów zabrali się do wykonania prezentu. Tym razem była to sztaluga, do przygotowania której potrzebne były drewniane szpatułki laryngologiczne, drewniane klamerki do bielizny oraz kolorowe bloki, filce, pianki, farby, mazaki i inne drobiazgi. Po sklejeniu podstawy sztalugi i pomalowaniu jej dzieci wycinały i wklejały tło oraz elementy wypełnienia. Pomysłów nie brakowało, dlatego każda praca była jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna. Dzięki zdolnościom i niezwykłej wyobraźni uczestników, a przede wszystkim jako efekt miłości, z którą zostały wykonane, powstały przepiękne obrazy, które teraz z pewnością zdobią wnętrza domów babć i dziadków.

 google round logo  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here