UK Bookmakers

Przedstawiamy Wam Kubusia Puchatka…

Administrator.

20190121 113138W Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej w Krośniewicach jak co roku wesoło obchodzono Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Tym razem w świętowaniu uczestniczyły dzieci z Przedszkola Miejskiego w Krośniewicach. W dniach 21 i 22 stycznia 2019r. przybyły dwie grupy przedszkolaków –  Biedronki i Muchomorki wraz ze swoimi opiekunkami, p. J. Suską- Wojnowską i p. A. Czachorowską.

Najpierw goście zostali powitani, a następnie każde z dzieci mogło poznać księgozbiór i zasady zachowania obowiązujące w bibliotece. Kolejny punkt programu wizyty to chwila z literaturą – dzieci wysłuchały fragmentu książki „Kubuś Puchatek” A. A. Milne’a. Tym razem był to rozdział IV, w którym osiołek Kłapouchy smuci się, bo zgubił ogon. Ale od czego ma się przyjaciół! Kubuś Puchatek i Sowa Przemądrzała nawet nie musieli szukać ogonka w Stumilowym Lesie, bo był przecież tak blisko… Dzieci po wysłuchaniu tej opowieści chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami, a wykorzystując książki eksponowane na wystawce tematycznej, poprawnie nazywały i opisywały przyjaciół Kubusia Puchatka.

Przygody Misia o Bardzo Małym Rozumku i jego towarzyszy to znakomita inspiracja do zabawy. Tym razem atrakcją dla dzieci było doczepianie ogonka Kłapouchemu, ale – uwaga! – z zasłoniętymi oczami. Przedszkolaki miały wiele uciechy, ale z zadania wywiązały się znakomicie. Dzieci z obu grup fantastycznie bawiły się również przy muzyce z wykorzystaniem chusty animacyjnej, a także rozwiązując quiz wiedzy o Stumilowym Lesie i jego mieszkańcach.

Kolejna odsłona świętowania z Kubusiem Puchatkiem to zadanie plastyczne. Dzieci w grupach rysowały kolorowe sny Prosiaczka. Efektem ich pracy były wspaniałe chmurki, a w nich czerwone serduszka, wielobarwne kwiatki, zielone drzewka, domki, płatki śniegu, kolorowe tęcze, misie, słowem wszystko, co się kojarzy z radością i jest przyjemne.

Z okazji święta Kubusia Puchatka nie mogło również zabraknąć w bibliotece małego co nieco. Jak wiemy, Kubuś nade wszystko lubi miodek, a przedszkolaki polubiły ciasteczka i cukierki.

google round logo  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here