UK Bookmakers

Misie podobają mi się…

Justyna Szadkowska.

20181127 161124W Oddziale dla dzieci Biblioteki Publicznej w Krośniewicach odbył się kolejny warsztat czytelniczo-artystyczny. Spotkanie zostało zrealizowane w dniu 27 listopada 2018r., a hasło przewodnie zajęć brzmiało następująco: „Misie podobają mi się”. Tematyka zajęć była związana z obchodzonym dwa dni wcześniej Dniem Pluszowego Misia. Pewnym warsztatowym rytuałem jest czytanie fragmentu książki związanej tematycznie z pracą plastyczną, którą zaplanowano do wykonania w czasie zajęć, tym razem jednak było inaczej. A stało się tak za sprawą przedszkolaków – dwóch dziewczynek obecnych kilka dni wcześniej w bibliotece na zajęciach zorganizowanych w związku z Dniem Pluszowego Misia. Zaczęły one opowiadać poznaną wówczas historię niedźwiadka. Ze swoją opowieścią dołączyły się starsze dziewczynki, które wspomniały historię usłyszaną w bibliotece rok wcześniej na zajęciach z tej samej okazji, i tak pozostałe uczestniczki warsztatu (obecne były same dziewczynki) poznały dwóch bohaterów książek o misiach – małego niedźwiadka i pluszowego misia, którego nikt nie chciał kupić. Bibliotekarzowi (oprócz satysfakcji, że dzieci mimo upływu czasu pamiętają książki czytane na spotkaniach w bibliotece) pozostało tylko uzupełnienie opowiadania dziewczynek historią powstania pluszowego misia i można było przejść do części praktycznej spotkania.

A zadanie tego dnia nie było proste – należało wykonać z filcu zakładkę do książki w kształcie misia. Pierwszy etap pracy polegał na wypchaniu watą przygotowanych wcześniej przez bibliotekarza elementów – głowy i tylnych łapek, następnie należało namalować buzię, przykleić oczy, połączyć obie części misia tasiemką, a na koniec... zaprojektować filcowe ubranko i przyodziać misia w tę przygotowaną dla niego szatkę. Dziewczynki wykazały się niezwykłą pomysłowością w wykonaniu tych zadań. Misie – oprócz słodkich buziek – miały kokardki, kwiatki, koronę, buty, sukienki... nie zabrakło również falban na sukienkach i wzorzystych rajstop.
Na koniec spotkania należało już tylko wypróbować nowe zakładki do książek, dlatego też każda z uczestniczek wyszła z warsztatów z wypożyczoną z biblioteki książką, z której wystawała kolorowa główka i łapki misia.

google round logo  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here