UK Bookmakers

Misie, miśki, misiaczki… czyli obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia w bibliotece

Justyna Szadkowska.

 DSC0354Misie to ulubieni bohaterowie bajek dla dzieci. Najsłynniejsze z nich to Kubuś Puchatek, Uszatek, Colargol, Paddington, czy też Baloo – bohater „Księgi dżungli” R. Kiplinga. Mimo upływu czasu i dynamicznego rozwoju przemysłu zabawkarskiego moda na pluszowe misie nie przemija, bo prawdziwy miś to nie tylko zwykła zabawka do przytulania i targania za uszy, ale też często powiernik dziecięcych sekretów. Nic dziwnego, że pluszak pełniący od pokoleń tak ważną rolę ma swoje święto w kalendarzu – 25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia, ustanowiony w 2002 roku. Oddział dla dzieci Biblioteki Publicznej w Krośniewicach kultywuje tradycję corocznych obchodów tego święta i zawsze jest to uroczystość z udziałem gości.

W dniach 23 i 26 listopada do biblioteki tłumnie przybyły dzieci z Miejskiego Przedszkola w Krośniewicach – były to grupy Pszczółki, Krasnoludki i Słoneczka wraz z wychowawczyniami Renatą Zemło, Katarzyną Batorowicz i Anetą Kotkowską. Celem wizyty było uczczenie Światowego Dnia Pluszowego Misia, więc dzieci najpierw obejrzały książki eksponowane na wystawce, a potem wysłuchały fragmentów opowieści D. Parlak „O misiu, który szukał przyjaciela” i H.D. Howarth’a „Stare misie nie chodzą po drzewach”. Goście przyjrzeli się też pięknym ilustracjom i aktywnie uczestniczyli w rozmowie na temat przygód i przeżyć bohaterów książek. Dużą frajdę sprawiły im ćwiczenia ruchowe i zabawy przy muzyce z misiami w roli głównej, zgromadzonymi na bibliotecznej wystawce. Przy okazji przedszkolaki chętnie opowiadały o swoich ulubionych misiach, tworząc zaskakujące porównania. Kolejnym etapem obchodów misiowego święta były zajęcia plastyczne. Chłopcy i dziewczęta w osobnych grupach przygotowywali portret wymarzonego misia na szarym papierze, wykazując się pomysłowością. Odpowiednio dobierali kolory i malowali, uwzględniając wiele szczegółów. Cechą charakterystyczną misia chłopców były krawat i muszka, a dziewczynek – korale i kolczyki. W ten sposób powstały piękne obrazy, które zdobią teraz wnętrze biblioteki i każdy może je podziwiać.
Na zakończenie uroczystości dzieci złożyły życzenia pluszowym misiom i odśpiewały chóralne „Sto lat”. Potem był słodki poczęstunek, czyli to, co wszystkie dzieci i misie lubią najbardziej! Powszechnie wiadomo, że dzieci i misie zawsze trzymają się razem, więc świadome istnienia tej więzi bibliotekarki wręczyły przedszkolakom na pamiątkę własnoręcznie uszyte misie.

google round logo  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here