UK Bookmakers

Narodowe Czytanie 2018 w Krośniewicach

Administrator.

  DSC0840                                     To dopiero przedwiośnie nasze. (…) Wierzymy,
                                      że doczekamy się jasnej wiosenki naszej…

Biblioteka Publiczna tradycyjnie jest organizatorem Narodowego Czytania w Krośniewicach. W 7. edycji ogólnopolskiej akcji, przypadającej w roku obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przedmiotem wspólnej lektury było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Powieść skłania do refleksji nad dziejami ojczystymi, losami Polaków oraz życiowymi wyborami i bezpośrednio wiąże się z okresem w historii naszego kraju, który w szczególny sposób wspominamy i analizujemy w związku z jubileuszem. W Warszawie akcję zainicjowali Andrzej Duda i Agata Kornhauser- Duda. Para Prezydencka zaproponowała, aby przez cały rok przedmiotem lektury Polaków były 44 teksty „Antologii Niepodległości”. Krośniewiczanie również mogli wysłuchać fragmentów powieści Stefana Żeromskiego czytanych w plenerze.

W dniu 8 września na skwerze miejskim zgromadzili się zaproszeni goście, publiczność oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośniewicach, którzy podjęli się sztuki pięknego  czytania fragmentów powieści S. Żeromskiego. Zebranych gości powitała dyrektor GCKSiR Małgorzata Przygodzka, a w refleksyjny nastrój wprawiła słuchaczy piosenka Kayah „Wiosna przyjdzie i tak”. Krótką biografię Stefana Żeromskiego – pisarza przełomu XIX i XX wieku oraz genezę „Przedwiośnia” zaprezentowała Zuzanna Gawrysiak, a wybrane fragmenty powieści pięknie i z zaangażowaniem odczytali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośniewicach:

Rafał Józefkowicz

Maria Kłaniecka

Oskar Kotliński

Julia Kołodziejczak

Zuzanna Błaszczyk

Daria Śliwińska

Nina Budniak

Bartosz Drzewiecki

Magdalena Ciesielska

Julia Buczkowska

Julia Pawłowska.

W rolę narratora wcielił się Mateusz Józefkowicz.

Polonistki Szkoły Podstawowej nr 1 – Urszula Herłazińska i Monika Pachlińska opracowały scenariusz, dokonały wyboru tekstów oraz przygotowały młodzież do głośnego czytania ,,Przedwiośnia”.

Na zakończenie słowa podziękowania do uczestników i organizatorów uroczystości skierowała burmistrz Julianna Barbara Herman, która wręczyła pamiątkowe dyplomy nauczycielom i młodzieży zaangażowanej w realizację kolejnej edycji Narodowego Czytania w Krośniewicach.

GCKSiR w Krośniewicach serdecznie dziękuje nauczycielom i uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 za współpracę organizacyjną, a pracownikom Muzeum im. Jerzego Dunin- Borkowskiego za udostępnienie elementów scenografii i gotowość przyjęcia pod gościnny dach placówki uczestników akcji – lektorów i słuchaczy w razie niepogody.

google round logo zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here