UK Bookmakers

Kolejny etap konkursu „Pięknie być człowiekiem”

Justyna Szadkowska.

 DSC0305 copyW dniach 23 - 25 kwietnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Kutnie odbył się kolejny etap eliminacji XL Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”. Tematyką tegorocznej edycji jest wolność oraz dzieje naszego narodu, które świadczyły o bohaterstwie i patriotyzmie Polaków.


Gminę Krośniewice reprezentowało 12 recytatorów występujących w trzech kategoriach wiekowych. Jury w składzie: Lidia Miszewska, Anna Góra i Teresa Mosingiewicz przez trzy dni przysłuchiwało się tekstom wygłoszonym przez prawie stu wykonawców i z pewnością miało niełatwe zadanie, by wybrać najlepszych recytatorów. Radością i dumą napawa fakt, że wśród nagrodzonych nie zabrakło dzieci uczęszczających do miejscowych szkół. Najlepszy okazał się Adrian Dopieralski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośniewicach, który zajął I miejsce w kategorii klas I-III, pokonując liczną grupę rywali, bo aż 41 osób, i zakwalifikował się do finału konkursu, który odbędzie się 26 maja w Płocku. Adrian będzie jednym z dwóch reprezentantów naszego powiatu w najmłodszej kategorii wiekowej (drugi to Jan Hakało z Kutna). Na podium stanął również Gracjan Kruszyna ze Szkoły Podstawowej w Nowem, który zajął III miejsce.

W drugiej kategorii wiekowej nagrodę za zajęcie II miejsca przyznano Gabrieli Albińskiej, a wyróżnienie Wiktorowi Wojterze. Oboje są uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośniewicach.
Pracownicy Biblioteki Publicznej w Krośniewicach, którzy sprawowali opiekę nad recytatorami podczas konkursu, są dumni ze wszystkich prezentacji, zarówno tych nagrodzonych, jak i tych, które tym razem nie zostały docenione. Wszyscy krośniewiccy recytatorzy zaprezentowali się godnie i zasłużyli na pochwałę. Warto zauważyć, że doświadczenia zdobyte podczas tych eliminacji mogą stać się cenniejsze niż nagrody i być świetnym punktem wyjścia do dalszej pracy nad sobą oraz nad sztuką recytacji, dlatego nie można się zniechęcać. Należy trzymać kciuki za Adriana i przygotowywać się do kolejnej edycji konkursu, która już za rok.

google round logo  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here