UK Bookmakers

Spotkanie autorskie z Jakubem Skworzem

Justyna Szadkowska.

 DSC0402W piątek, 27 kwietnia odbyło się spotkanie autorskie z Jakubem Skworzem – dziennikarzem i pisarzem, który w 2015 roku zadebiutował jako autor książek dla dzieci i młodzieży. Pisarz przyjechał na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Krośniewicach, a spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Szkoły Podstawowej nr 1.

Najpierw autor spotkał się z uczniami klas I i II. Przygotował dla nich opowieść o Oskarze – głównym bohaterze książki „Prawie bajki. Nieznajomość prawa szkodzi”. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści, chętnie odpowiadały na pytania i wyjaśniały znaczenie podstawowych pojęć prawniczych. Historia chłopca bardzo się wszystkim spodobała, jednak pisarz nie zdradził jej szczegółów. Zachęcił dzieci, aby same wymyśliły, co mogło się jeszcze zdarzyć. Kolejnym zadaniem było odszukanie na obrazku 10 różnic w odniesieniu do poznanej historii Oskara, a następnym – rozwiązanie krzyżówki, co uważnym słuchaczom nie sprawiło większych trudności i wszystkie hasła zostały poprawnie wpisane. Na zakończenie dzieci pięknie podziękowały za spotkanie, zakupiły książki, do których autor wpisał dedykacje z autografami, pozowały do pamiątkowej fotografii.

Po krótkiej przerwie pisarz spotkał się z uczniami klas VII, dla których przygotował opowieść o Adamie Mickiewiczu. Nie była to zwyczajna historia mówiąca o wielkim pisarzu, pełna suchych faktów i dat, ale fascynująca podróż, w której było miejsce na ciekawe zdarzenia z życia twórcy, jego zainteresowania i dążenia do realizacji pasji. Była też w niej mowa o Oli i Eryku oraz pewnych zakazanych drzwiach... Szczegóły w książce „Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz”.
Po zaprezentowaniu książki autor zapytał młodzież o zainteresowania i pasje, a także sprawdził ich wiedzę na temat wieszcza i dorzucił o nim kilka ciekawostek. Później role się odwróciły – to młodzież zaczęła pytać pisarza o jego pracę, pasje, marzenia, a nawet o to, jakiej drużynie piłkarskiej kibicuje. Następnie Jakub Skworz zaproponował mały quiz – jedna osoba zadawała pytanie dotyczące Adama Mickiewicza, a druga na nie odpowiadała. Jeśli pytanie i odpowiedź były poprawne, ich autorzy wybierali dla siebie nagrodę –naklejkę magnetyczną bądź zakładkę do książki.
Spotkanie zakończyło się podziękowaniem i wręczeniem kwiatów. Nie zabrakło również wspólnych zdjęć i autografów składanych przez autora w nowo zakupionych książkach.

Oddział dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej posiada w swoich zbiorach książki Jakuba Skworza i wszystkich zainteresowanych serdecznie zaprasza.

google round logo  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here