UK Bookmakers

Przedszkolaki odwiedziły bibliotekę

Justyna Szadkowska.

 DSC0712W poniedziałek, 26 marca Oddział dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej w Krośniewicach odwiedziły Krasnoludki – grupa przedszkolaków z wychowawczynią Katarzyną Jaworską. Tematem spotkania były zbliżające się święta wielkanocne, a dodatkową atrakcją – wykonanie zajączka z wełnianych pomponów jako świątecznej ozdoby domu.

Po krótkiej rozmowie o Wielkanocy przedszkolaki z zapałem zabrały się do pracy – wybierały kolor wełny, nawijały ją na swoje paluszki, z pomocą dorosłych wiązały i przecinały pompony (większy na brzuszek, mniejszy na główkę). Gdy pompony były gotowe, wystarczyło już tylko wyciąć odpowiednie dodatki z kolorowych pianek oraz filcu i połączyć wszystkie elementy. Dzieci okazały się bardzo pomysłowe. W ten sposób powstały, niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju zajączki wielkanocne.
Po zakończeniu twórczej pracy naszedł czas na słodki poczęstunek, obejrzenie książeczek i pozostawienie po sobie znaku w postaci odcisku palca na bibliotecznym drzewku. Ten zwyczaj przedszkolaki już znały, ponieważ była to druga wizyta tej grupy w Bibliotece Publicznej w Krośniewicach. Jeszcze tylko kolorowanka z motywem świątecznym, cukierek na drogę... i goście wrócili do przedszkola.
Zajączki, które dzieci ze sobą zabrały, były pięknym elementem wielkanocnych dekoracji. Mogli go podziwiać również rodzice i pozostali domownicy, a także świąteczni goście. Może dzięki tej wizycie biblioteka będzie kojarzona nie tylko z możliwością wypożyczenia książek, ale zostanie zapamiętana jako miejsce, gdzie spędza się czas ciekawie i pożytecznie?

google round logo   zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here