UK Bookmakers

"Pięknie być człowiekiem"- gminne eliminacje

Justyna Szadkowska.

 DSC0544Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego od 40 lat organizuje Konkurs Recytatorski im. Janusza Korczaka ,,Pięknie być człowiekiem”. Biblioteka Publiczna w Krośniewicach jest organizatorem gminnych eliminacji tegoż konkursu. Co roku w regulaminie określana jest inna tematyka, co zmusza uczestników do poszukiwania utworów wpisujących się w myśl przewodnią danej edycji konkursu. Utwory wybrane do recytacji w tym roku powinny dotyczyć tematyki patriotycznej i mówić o potrzebie wolności, co jest związane z 100. rocznicą odzyskania niepodległości i stwarza okazję do przybliżenia uczestnikom konkursu historii Polski oraz siły, wiary, bohaterstwa, poświęcenia i zaangażowania narodu w sprawy wolności na przestrzeni wieków.

Gminne eliminacje konkursu odbyły się w dniach 22 i 23 marca 2018r. Wzięli w nich udział uczniowie SP nr 1 w Krośniewicach, SP im. gen. W. Andersa w Nowem i SP Fundacji ,,Elementarz” z Oddziałem Przedszkolnym w Jankowicach. Pierwszego dnia przed komisją konkursową złożoną z nauczycieli opiekunów pod przewodnictwem Marioli Bętkowskiej stanęło 19 uczestników z klas I-III. Zadaniem recytatorów było zaprezentowanie dwóch wierszy. Po zakończeniu przesłuchań jury udało się na naradę i przyznało I miejsce Adrianowi Dopieralskiemu (SP nr 1) i Gracjanowi Kruszynie (SP w Nowem), II miejsce Luizie Wiśniewskiej (SP nr 1) i Julii Kopańskiej (SP nr 1), a III miejsce Zuzannie Urbańskiej (SP w Nowem) i Markowi Borkowskiemu (SP nr 1).
Drugiego dnia konkursu do rywalizacji w kategorii klas IV – VII stanęło 11 uczniów, z których każdy zaprezentował wiersz i fragment prozy. Duża świadomość interpretacyjna prezentowanych utworów powodowała, że recytatorzy przenosili słuchaczy do innych czasów i innych miejsc, wywołując niekiedy silne wzruszenie u odbiorców. Po naradzie jury wskazało najlepszych recytatorów – I miejsce zajęła Gabriela Albińska (SP nr 1), II miejsce uzyskała Julia Pawłowska (SP nr 1), a III miejsce przyznano trójce recytatorów – Darii Śliwińskiej (SP nr 1), Magdalenie Kaczmarek (SP w Nowem) i Wiktorowi Wojterze (SP nr 1). Pozostali uczestnicy również zostali docenieni przez komisję i otrzymali wyróżnienia.
Jury przesłuchało także Zofię Chmielecką, która była jedyną recytatorką w kategorii klas gimnazjalnych i przyznało jej I miejsce, podkreślając, że mimo iż nie miała konkurencji, to w pełni zasłużyła na zwycięstwo.
Laureaci gminnych przesłuchań pojadą na eliminacje rejonowe, które odbędą się w dniach 23-25 kwietnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Kutnie. GCKSiR gratuluje wszystkim uczestnikom i życzy dalszych sukcesów.

google round logo  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here