UK Bookmakers

Nowy cykl zajęć w Bibliotece Publicznej

Administrator.

 DSC0486

W oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej w Krośniewicach ruszył nowy cykl zajęć pod nazwą ,,Warsztat czytelniczo-artystyczny”. Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu. Każde tego typu zajęcia rozpoczną się od wysłuchania bądź wspólnego przeczytania tekstu literackiego, a spotkanie zakończy wykonanie pracy artystycznej. Dzieła stworzone w bibliotece dzieci zabiorą ze sobą do domu.

Pierwsze zajęcia odbyły się 16 stycznia 2018r., a ich tematem przewodnim były zbliżające się Dni Babci i Dziadka. Warsztaty rozpoczęły się od wysłuchania krótkich opowiadań Agnieszki Nożyńskiej-Demianiuk ,,Babcia Misia'' i ,,Niezwykły dziadek" z książki ,,Wiersze dla dzieci na każdą okazję. Święta nietypowe". Po krótkiej rozmowie na temat przeczytanych tekstów przyszła kolej na wykonanie prezentu dla babci i dziadka – było to serce obsypane kwiatami. Odpowiednie skręcanie papierowych kwiatków okazało się zadaniem pracochłonnym, ale też stworzyło okazję do dalszych rozmów na temat relacji z dziadkami i obchodzenia ich święta.  Efekt pracy nie był ściśle narzucony, więc powstały rozmaite dzieła, mimo że wszyscy trzymali się ogólnego zamysłu. Wykonane prezenty cieszyły ich twórców i z pewnością za kilka dni ucieszą odbiorców. Część dzieci zabrała materiały do domu, by później wykonać podobne prezenty dla wszystkich swoich dziadków i w ten sposób sprawiedliwie ich uhonorować.

Popołudniowa wizyta w bibliotece stała sie również świetną okazją do wyrobienia sobie karty czytelnika i wypożyczenia książek. Cel zajęć został osiągnięty. Babcie i Dziadkowie niedługo otrzymają prezenty, dzieci zyskały dodatkowe umiejętności, a biblioteka – nowych czytelników. Kolejne zajęcia już w lutym.

google round logo  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here