UK Bookmakers

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

Administrator.

 DSC0521

Pewnie większość miłośników literatury dziecięcej wie, że 18 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka, czyli jednego z najpopularniejszych misiów na świecie. Data oczywiście nie jest przypadkowa, ponieważ właśnie tego dnia w 1882 r. urodził się twórca powieści, Alan Aleksander Milne. Ten brytyjski autor opisał przygody misia i jego przyjaciół dla swojego synka, którego zabawki stały się pierwowzorem bajkowych bohaterów.

Z tej okazji gośćmi Oddziału dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej w Krośniewicach była grupa Pszczółki z Przedszkola Miejskiego w Krośniewicach. Opiekę nad dziećmi sprawowały panie  Iwona Szczygieł i Anna Grzebielucha. Po przywitaniu i krótkim wprowadzeniu w tematykę spotkania dzieci wysłuchały III rozdziału książki ,,Kubuś Puchatek”, w którym ,,Puchatek z Prosiaczkiem tropią zwierzynę i o mało co nie łapią łasicy”. Fragment ten został wybrany, ponieważ idealnie wpisywał się w pogodową aurę panującą za oknem i stał się pretekstem nie tylko do rozmów o przygodach ,,misia o bardzo małym rozumku”, ale również o porze roku, która w ostatnich dniach zdecydowała się pokazać swój charakter.

Gdy minął czas przeznaczony na kontakt z książką i pouczającą dyskusję literacką, nadeszła pora zabaw. Zaczęło się od podawania sobie misia – Kubusia Puchatka przy muzyce. Potem były m. in. tańce z wykorzystaniem pozycji gimnastycznych, slalom stonogi ze Stumilowego Lasu, zabawa muzyczna z biegającym osłem w roli głównej (z pewnością był to Kłapouchy). Słodki poczęstunek, porcja zagadek i oglądanie kolorowych książek o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach pozwoliły gościom chwilę odpocząć i zebrać siły przed powrotem do przedszkola. Zanim jednak dzieci wyszły każdy, tradycyjnie już, pozostawił swój odcisk palca na drzewie ,,Z miłości do książek...”.

google round logo   zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here