UK Bookmakers

CZYTANIE W PLENERZE

Administrator.

 DSC0475Maj to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu, dlatego w dniu 19 maja 2015r. Bibliotekę Publiczną odwiedziły dzieci uczęszczające do grupy ,,Żabek” i ,,Biedronek” z Przedszkola Miejskiego w Krośniewicach. Tym razem miejscem przeprowadzenia zajęć był teren rekreacyjny. Tam przeczytano głośno wiersze „Abecadło” J. Tuwima i „Wierszyki o literach” R. M. Grońskiego. Przedszkolaki poznawały litery i brały aktywny udział w powtarzaniu wesołego alfabetu.

Po wysłuchaniu wierszy dzieci uczestniczyły w zabawach integracyjnych i rymowankach, w których treść – oprócz słów –należało wyrazić również gestem. Na zakończenie spotkania dzieci ustawiły się w porządku alfabetycznym, biorąc pod uwagę to, z jakich liter składają się ich imiona. Wszyscy bawili się znakomicie.

Głośne czytanie i opowiadanie o rysunkach w książeczkach wzbogaca słownictwo, zapewnia rozwój emocjonalny dziecka i zachęca do samodzielnego czytania. Nic w życiu człowieka nie zastąpi osobistego kontaktu z książką, dlatego warto zrobić wszystko, aby miłość do literatury zaszczepić już we wczesnym dzieciństwie. 

picasa logo.jpg ZDJĘCIA
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here