UK Bookmakers

SPOTKANIE AUTORSKIE W BIBLIOTECE

Administrator.

DSC 0680W dniu 7 maja 2015 r. w Bibliotece Publicznej, Oddział dla Dzieci i Młodzieży, odbyło się spotkanie z Pawłem Beręsewiczem. Jest on autorem powieści, opowiadań i wierszy dla dzieci, jak również leksykografem. Jest laureatem nagrody "Guliwera", konkursu literackiego Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim, na Wydziale Neofilologii (anglistykę). Pracował jako nauczyciel języka angielskiego w Liceum im. Reytana w Warszawie. Książki dla dzieci wydaje od 2004 roku. Początkowo współpracował z wydawnictwem Skrzat, następnie również z łódzkim wydawnictwem Literatura. Nie tylko pisze dla młodego czytelnika, ale również tłumaczy, m.in. utwory Marka Twaina (,,Przygody Tomka Sawyera”), Briana Pattena (,,Olbrzym z Zamczyska Baśni”), Edith Nesbit (,,Księga smoków”), Margaret Mahy (,,Przemiana”). Jest autorem bądź współautorem słowników polsko-angielskich i angielsko-polskich, m.in. Wielkiego słownika PWN-Oxford.

Rozmowę na temat przygody autora z literaturą urozmaiciły rekwizyty. Serwis do kawy dla lalek posłużył do zabawy z dziećmi, podczas której, popijając herbatkę, dzieci wybrały tematy do rozmowy. Wojna, moda i miłość były tematami, które przybliżyły zaprezentowane przez pisarza jego książki: „Czy wojna jest dla dziewczyn”, ,,Noskawery”, „Jak zakochałem Kaśkę kwiatek” i „Kiedy chodziłem z Julką Maj”. Uczestnicy spotkania chętnie włączyli się w dyskusję i zadawali pytania. Po zakończeniu spotkania dzieci miały możliwość zakupienia książek autorstwa Pawła Beręsewicza wraz z autografami. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

  ZDJĘCIA

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here