UK Bookmakers

PIĘKNE CZYTANIE W BIBLIOTECE

Administrator.

DSCN1148Od 2 kwietnia 1967r., kiedy to przypada rocznica urodzin duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Dzień ten został ustalony w celu promowania literatury pięknej, której odbiorcami są najmłodsi czytelnicy.

Z tej okazji w Bibliotece Publicznej, Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizowano Konkurs Pięknego Czytania, w którym wzięli udział uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośniewicach. Zmagania miały miejsce 9 kwietnia 2015r. W tym roku uczniowie odczytali na głos opowiadania Jana Twardowskiego – „Miłość za nic”, „Kasztan”, ,,Zwierzęta i święci”, „Gęś pieczona niesłona” oraz „Wzrok i słuch”.

Dzieci przystępujące do rywalizacji odczytały utwory bez wcześniejszego przygotowania, nowe dla siebie. Trzeba było przeczytać tak sprawnie, aby umożliwić jurorom i kolegom zrozumienie treści i tak pięknie, aby ich nie znudzić. Miłość do książek rodzi się wówczas, gdy technika czytania jest już na tyle opanowana, że nie stanowi dla dziecka trudności w poznawaniu tekstu. Głównym celem tego konkursu było więc zachęcenie dzieci do doskonalenia umiejętności czytania, bowiem za tym idzie wzrost zainteresowania książką jako rozrywką i źródłem wiedzy, od tego rozpoczyna się też potrzeba samodzielnego poznawania literatury.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Joanna Miszczuk, Anna Ociepa, Tomasz Sobczak.

Uczestnicy konkursu zostali ocenieni w następujący sposób:

I miejsce: Igor Bojanowski, Katarzyna Cieślachowska, Maja Grabowska, Mateusz Nowak, Julia Pawłowska, Kacper Patelak, Alicja Wiśniewska, Anna Woźniak;

II miejsce: Jan Marciniak, Jakub Nowicki, Dominik Nowacki, Zofia Pietrzak, Weronika Rosiak, Kinga Sierocka, Paulina Stasiak, Jakub Stokfisz;

III miejsce: Nikola Kamińska, Adrian Komorowski, Jakub Konopiński, Szymon Lipski, Miłosz Wolski.

Czy konkursowe laury to początek przygody z czytaniem na całe życie? Oby tak się stało!

picasa logo.jpg ZDJĘCIA

 

 

 

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here