UK Bookmakers

Wesołe ,,feriowanie” w bibliotece

Administrator.

DSC 0583Zajęcia prowadzone w Bibliotece Publicznej w Krośniewicach w czasie zimowej przerwy semestralnej miały formę wesołego ,,feriowania”. Podczas spotkań przeprowadzono cykl zajęć literacko- czytelniczych, które obejmowały wspólne czytanie bajek, baśni, legend i wierszy. W programie znalazły się również takie elementy, które gwarantowały dobrą zabawę, wyzwalały emocje związane z rywalizacją, a jednocześnie służyły rozwijaniu wiedzy i umiejętności uczestników– były to różnorodne gry i konkursy (wiedzy, literackie, plastyczne).

Dzieci chętnie korzystały również z tych propozycji instruktorek, które miały na celu rozwój sprawności (w tym manualnej) i wrażliwości artystycznej– śpiewały i tańczyły przy dźwiękach muzyki, wykonywały twórcze prace plastyczne. Grupa odwiedziła również Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach, gdzie podczas warsztatów prowadzonych przez pracowników tej instytucji powstały kartki walentynkowe, przygotowane  z wykorzystaniem nowo poznanej metody quilingową, oraz małe zoo z surowców wtórnych.

Zajęcia feryjne to szansa na wypoczynek od grupy szkolnej, bez domowej nudy w samotności (co jest szczególnie ważne, gdy dziecko nie ma rodzeństwa). Ulubionym zajęciem uczestników był udział w zabawach integracyjnych. Dały one możliwość zaprezentowania się w zespole, znalezienia w nim roli dla siebie, pozwoliły także dzieciom na lepsze wzajemne poznanie. Wspólna zabawa i współpraca w czasie wykonywania kolejnych zadań scalała grupę i dawała dużo radości.

Ferie minęły. Pozostały wspomnienia i… wystawka prac plastycznych w bibliotece. Kto ciekaw, może przyjść i sprawdzić, ile emocji, wrażliwości i dziecięcej radości mieści format A3, A4 i każdy inny.

picasa logo.jpg ZDJĘCIA

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here