UK Bookmakers

WARSZTATY WALENTYNKOWE W BIBLIOTECE

Administrator.

We wtorek, 11 lutego odbyły się kolejne warsztaty czytelniczo-artystyczne w Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej w Krośniewicach. Jako że 14 lutego zbliżał się wielkimi krokami, walentynki stały się motywem przewodnim spotkania. 

„Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze…”

Administrator.

IMG 20191129 100037Andrzejki, jędrzejówki, jędrzejki to święto obchodzone w Polsce w noc z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu wszystkie polskie dziewczęta na wydaniu wiedziały, że w imieniny św. Andrzeja mają szansę dowiedzieć się, jak ułoży im się życie uczuciowe. Tradycja andrzejkowych wieczorów sięga zamierzchłych czasów. Pierwsze pisemne wzmianki o tym święcie pochodzą z XVI wieku. Warto dodać, że obrzędy z nimi związane daleko wykraczają poza znane nam lanie wosku i tańce.W dawnej Polsce była to jedna z ważniejszych dat w kalendarzu, a wróżby odprawiane w ten wyjątkowy wieczór traktowano z ogromną powagą. Wokół domów palono wielkie ogniska, które miały odpędzać złe duchy, a panny pod poduszką umieszczały męskie spodnie, aby wyśnić przyszłego męża, bądź liczyły sztachety w płocie w nadziei na to, że dowiedzą się czegoś o przyszłym małżonku.Z biegiem czasu wieczór andrzejkowy stał się głównie pretekstem do udziału w imprezach tanecznych. 

Zimnej porcelany ciąg dalszy…- warsztaty

Administrator.

20191126 154447Dnia 26 listopada 2019 r. w oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej w Krośniewicach odbyły się kolejne warsztaty czytelniczo- artystyczne dotyczące zimnej porcelany. Drugie z kolei zajęcia z wykorzystaniem tej techniki, podobnie jak poprzednie, cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci. 

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here