UK Bookmakers

Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Krośniewic

Administrator.

 DSC0434W minioną niedzielę, 7 października odbył się Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Krośniewic. Tym razem rozgrywki przeprowadzone zostały w ,,Andersówce”. Wzięło w nich udział 10 młodych graczy. Zamiarem organizatorów było podzielenie uczestników na dwie kategorie (do lat 17 i starszych), jednak ostatecznie rywalizacja odbyła się w jednej kategorii – open, w której najstarszy gracz miał 18 lat, a najmłodszy – 9. Turniej poprowadził Andrzej Mirowski – krośniewiczanin, który od lat dzieli się swoją szachową pasją i wspiera GCKSiR jako współorganizator oraz sędzia zawodów.

Zwycięzcą tegorocznych rozgrywek został Kacper Banasiak, drugie miejsce zajął Kamil Waliszewski, trzecie – Kacper Jędrzejczak. Laureaci zostali nagrodzeni pucharami, które wręczyła burmistrz Julianna Barbara Herman. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Na koniec rozegrano partię na dwie szachownice – po jednej stronie zasiedli zwycięzcy turnieju, a po drugiej – sędzia Andrzej Mirowski, który jednocześnie rozgrywał obydwa pojedynki. Doświadczony szachista zwyciężył, ale dla młodzieży była to na pewno cenna lekcja gry.

Historia krośniewickich turniejów szachowych nie jest może szczególnie długa, ale kilkanaście lat to już niewątpliwie tradycja, którą warto kontynuować. W pierwszych latach w zawodach brali udział głównie dojrzali, doświadczeni gracze, a młodzi szachiści pojawiający się na listach nie byli mieszkańcami Krośniewic, lecz przyjeżdżali z Kutna. Obecnie nastąpiła zmiana pokoleniowa i niewielu dorosłych zawodników uczestniczy w rozgrywkach, a młodzi dopiero poznają zasady i zdobywają doświadczenie. Dzięki popularyzatorom dyscypliny w środowisku – Julicie Szczepankiewicz, która zachęca do gry uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Krośniewicach i uczy jej zasad, oraz Andrzejowi Mirowskiemu, który zawsze wspiera szachistów radą i z poczuciem humoru przekazuje uwagi, młodzi ludzie mają szansę, by poznać tajniki królewskiej gry i doskonalić swoje umiejętności, za co GCKSiR serdecznie dziękuje. Wyćwiczenie umysłu jest tak samo ważne jak zdrowe, sprawne ciało, warto więc stworzyć dzieciom warunki, by doskonaliły się w myśleniu, w planowaniu, w opracowywaniu strategii, w cierpliwości, w przewidywaniu, w ocenianiu możliwości, wreszcie by mogły doświadczać skutków swoich decyzji. Szachy uczą życia, szacunku do przeciwnika i kultury. Tylko grać!

 

google round logo   zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here