UK Bookmakers

Wystawa czasowa „Pozdrowienia z Krośniewic”

Justyna Szadkowska.

image001W dobie telefonii komórkowej dużą popularnością cieszą się tzw. selfie, które chętnie wysyłamy znajomym czy wstawiamy na Facebooka. Szczególnie obecnie swój urok mają pocztówki z dawnych lat. Choć prawie odeszły do lamusa, bo rzadko dziś wysyłamy pozdrowienia w tradycyjnej formie, trzeba przyznać, że pełniły do niedawna ważną rolę, a dziś dokumentują, jak wyglądała nasza miejscowość pięćdziesiąt- sześćdziesiąt lat temu. 
Od 1 maja 2018 r. w Świetlicy Osiedlowej im. gen. W. Andersa można oglądać zbiór 74 pocztówek i okolicznościowych kart poświęconych Krośniewicom. Zgromadzono je na 5 planszach. Są pogrupowane tematycznie. Pierwsza część zawiera zestaw widokówek czarno-białych i kolorowych z II połowy  XX wieku i początku XXI w. Prezentowany jest też zbiór papaliów, których motywem przewodnim jest postać Jana Pawła II. W 2006 r. wydano okolicznościowe pocztówki i karty związane I Ogólnopolską Giełdą Kolekcjonerów Papaliów (odbyła się 24 września 2006 roku w Krośniewicach) i VI Ogólnopolską Konferencją Pamiątek Pontyfikatu Jana Pawła II (22-24 września 2006r., również w Krośniewicach). Trzeci zestaw to pocztówki i karty patriotyczne związane z osobą najwybitniejszego krośniewiczanina, patrona „Andersówki” i Osiedla nr 3  - gen. W. Andersa. W tym zbiorze znajdziemy widokówki  przedstawiające „Andersówkę”, pocztówki i karty wydane z okazji Roku Andersa czy okolicznościową kopertę z 1980 r. upamiętniającą pobyt papieża Jana Pawła II w klasztorze Monte Cassino. Czwarty zestaw zawiera pocztówki mozaikowe, na których uwieczniono miejscowości należące do powiatu z jego charakterystycznymi zabytkami. Wśród nich znajdują się właśnie Krośniewice.
 Osoby, które jeszcze nie oglądały wystawy czasowej, a chciałyby zapoznać się z ekspozycją, mogą to uczynić w godzinach pracy świetlicy. 
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here