UK Bookmakers

Wiosenne tenisowe rozgrywki w „Andersówce”

Justyna Szadkowska.

image039Miłośnicy tenisa stołowego skorzystali z zaproszenia Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach i wzięli udział w rozgrywkach sportowych, które odbyły się 19 maja 2018 r. w Świetlicy Osiedlowej im. gen. W. Andersa. Turniej miał na celu popularyzację gry w tenisa, umożliwienie pasjonatom tej dyscypliny porównania swoich umiejętności w warunkach rywalizacji sportowej, wyłonienie najlepszych zawodników oraz aktywne spędzenie czasu wolnego. Prawie połowę zawodników stanowili mieszkańcy Osiedla nr 3 im. gen. W. Andersa, zaś spośród 6 zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych dwa trofea trafiły do mieszkańców Błonia.

Tenisiści podkreślali rodzinną atmosferę zawodów. Mecze rozgrywano w systemie „każdy z każdym”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pojedynki w obu kategoriach, ale główną uwagę przyciągnęły finały, gdzie niekiedy walka toczyła się punkt za punkt. Turniejowe starcia poprzedziło losowanie, które zdecydowało o kolejności rozgrywek. W każdej z grup zawodników do końca toczyły się zacięte walki o zwycięstwo, a emocje udzielały się nawet doświadczonym graczom. Sędzią głównym był Andrzej Płócienniczak. Tenisistów dopingowali kibice, wśród nich mieszkańcy osiedla Błonie. Zmagania stały na wysokim poziomie, o czym świadczyły liczne nietuzinkowe zagrania.

Laureatami tegorocznego Wiosennego Turnieju Tenisa Stołowego zostali:

Kategoria młodzież (do 17 lat)
I miejsce Maria Domaniewska
II miejsce Krzysztof Szadkowski
III miejsce Kacper Jędrzejczak

Kategoria dorośli
I miejsce Krzysztof Kopczyński
II miejsce Dariusz Leszczyński
III miejsce Janusz Jędrzejczak

Po turnieju zawodnicy z kategorii dorośli rozegrali mecze sparingowe z Marią Domaniewską, zwyciężczynią w kategorii młodzież. Był to doskonały przykład tego, jak sport łączy pokolenia. Ta utalentowana nastoletnia tenisistka świetnie opanowała grę w ping-ponga. W maju 2016 r. zajęła III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Tenisie Stołowym.
Dyrektor GCKSiR w Krośniewicach Małgorzata Przygodzka wręczyła zwycięzcom atrakcyjne puchary, a wszystkim uczestnikom – dyplomy. Podziękowała zebranym za udział w zawodach i sportową postawę w trakcie rozgrywek. Życzyła rozwijania w sobie pasji do tego pięknego sportu i zachęciła do uczestniczenia w Memoriale gen. W. Andersa w Tenisie Stołowym, który odbędzie się w ,,Andersówce” w październiku.

google round logo  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here