UK Bookmakers

Młodzież salezjańska na „Pikniku z historią” w krośniewickiej „Andersówce”

Justyna Szadkowska.

IMG 6696Jedną z atrakcyjniejszych form przekazywania wiedzy młodemu pokoleniu jest odwiedzanie miejsc związanych z historią i osobami, które wpłynęły na dzieje miasta, regionu, kraju. Ta myśl przyświeca organizatorowi takich spotkań – ks. Piotrowi Szlufikowi z Oratorium im. bł. Michała Rua w Woźniakowie. Salezjanin już po raz trzeci zorganizował dla młodzieży „Piknik z historią”. Tym razem kilkudziesięcioosobowa grupa przybyła do Krośniewic. Wizyta miała miejsce w sobotę, 16 czerwca 2018 r.

Celem wycieczki było zwiedzenie Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach, kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krośniewicach, pałacu Rembielińskich i „Andersówki”. Młodzież, podczas 1,5 godzinnej wizyty w domu rodzinnym gen. W. Andersa, zapoznała się z działalnością Świetlicy Osiedlowej, wysłuchała prelekcji dotyczącej życia i dokonań gen. W. Andersa, obejrzała zgromadzone pamiątki z II wojny światowej. Po prelekcji przeprowadzonej przez instruktora GCKSiR w Krośniewicach przed ,,Andersówką” odbyły się gry i zabawy animowane przez wolontariuszy działających przy Oratorium im. bł. Michała Rua w Woźniakowie. Młodzi turyści przed odjazdem skorzystali z okazji, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia przy płycie poświęconej gen. W. Andersowi.
Projekt „Piknik z historią” został sfinansowany przez Powiat Kutnowski. Celem programu jest poznanie miejsc historycznych, upamiętnienie bohaterów narodowych, aktywne spędzenie wolnego czasu i budowanie więzi międzyludzkich. GCKSiR serdecznie dziękuje salezjańskiej młodzieży za wizytę. „Andersówkę” warto odwiedzić ze względów historycznych i patriotycznych, a szerzenie wiedzy o gen. Andersie to misja tego miejsca.

google round logo zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here