UK Bookmakers

Wiosenne porządki

Justyna Szadkowska.

image011W okresie przedświątecznym zabieramy się do sprzątania mieszkań, często zapominając o uporządkowaniu swojego najbliższego otoczenia. Nie można tego powiedzieć o mieszkańcach Wspólnoty Mieszkaniowej i Osiedla nr 3 im. gen. W. Andersa, którzy z inicjatywy obu zarządów zorganizowali wiosenne porządki. W sprzątanie zaangażowali się m. in. przewodnicząca osiedla Wiesława Stefaniak, przewodniczący wspólnoty Ireneusz Kawczyński, radny Andrzej Konwerski oraz opiekun świetlicy osiedlowej Julita Szczepankiewicz.

W sobotę, 24 marca 2018 r. grupa mieszkańców Błonia porządkowała tereny wokół bloków i miejsca rekreacyjno - spacerowe. Uprzątnięto śmieci z okolicznych rowów, posprzątano plac zabaw, tereny przy „Andersówce”, przy osiedlowej kotłowni oraz otoczenie śmietników. Pogoda dopisywała, a praca na świeżym powietrzu nie była uciążliwa. W ruch poszły taczki, grabie, miotły i szpadle. Zlikwidowano dzikie wysypisko śmieci. Uprzątnięto gałęzie, butelki, słoiki, potłuczone szkło z placu zabaw oraz odpady po wykonanym remoncie. Przedmioty poddano selekcji – trafiły one do odpowiednich kontenerów.
To nie pierwsza i nie ostatnia tego typu akcja na osiedlu. Swoim licznym udziałem mieszkańcy Błonia dali dowód troski o naturalne środowisko i potwierdzili, że rozumieją, jak ważne jest utrzymanie czystości w miejscu, w którym żyjemy. Teraz przyjemnie jest się przespacerować po osiedlu, widząc efekty wspólnej pracy. Warto jednak pamiętać, że czysto jest nie tam, gdzie wielu sprzątających, ale tam, gdzie niewielu bałaganiących. Może śmieciarze zawstydzą się choć trochę i poszukają koszy, zanim wyrzucą odpady gdziekolwiek? Wszak stare porzekadło mówi, że zły to ptak, który własne gniazdo kala.

google round logo  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here