UK Bookmakers

Memoriał gen. W. Andersa w Tenisie Stołowym

Justyna Szadkowska.

image058W sobotę, 21 października do świetlicy osiedlowej „Andersówka” zjechali zawodnicy z ościennych miejscowości, aby wziąć udział w IX Memoriale gen. W. Andersa w Tenisie Stołowym. W rozgrywkach wzięło udział 17 zawodników reprezentujących takie miejscowości, jak Daszyna, Dąbrowice, Janów koło Bedlna, Kutno i Krośniewice. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie juniorów wystąpiło 10 tenisistów, a w grupie seniorów – 7. Starsi gracze prowadzili rozgrywki systemem ,,każdy z każdym”, natomiast juniorzy korzystali z systemu pucharowego. Zawodników oraz publiczność przywitała Julita Szczepankiewicz, instruktor GCKSiR w Krośniewicach. Podkreśliła szczególny charakter turnieju, który odbywa się w domu rodzinnym zwycięskiego dowódcy bitwy o Monte Cassino, a w tym roku przypadła 125. rocznica jego urodzin. Przed zmaganiami sportowymi uczestnicy zapalili znicz przy płycie upamiętniającej tego wybitnego krośniewiczanina.

Turniejowi towarzyszyły duże emocje. Uczestnicy zawodów oraz członkowie ich rodzin byli świadkami pasjonujących pojedynków. Tenisiści walczyli zaciekle do ostatniego seta. Piękniejsze zagrania były gorąco oklaskiwane. Wszystkie mecze rozgrywano w bardzo miłej atmosferze i duchu gry fair-play, choć czasem przyszło się zmierzyć przy stole tenisowym z rodzeństwem. W tym roku przybyli na turniej zawodnicy dość licznie podzielali rodzinną pasję do gry w tenisa. Tak było w przypadku państwa Andrzeja, Marii, Zofii i Piotra Domaniewskich z Daszyny, Sławomira i

Bartłomieja Leszczyńskich z Kutna oraz Dawida i Jarosława Tarczyńskich z okolic Bedlna.
Do najbardziej zaciętych i bardzo emocjonujących należały pojedynki stoczone o trzecie miejsce. W kategorii juniorskiej Krzysztof Szadkowski z Krośniewic uległ Zofii Domaniewskiej, choć niewiele dzieliło go od upragnionego zwycięstwa. W kategorii seniorskiej, po pasjonującej dogrywce, z sukcesem zakończył mecz Łukasz Marciniak (reprezentujący Krośniewice), pokonując Jarosława Tarczyńskiego.

Ostateczne wyniki w grupie juniorów przedstawiają się następująco:
I miejsce – Maria Domaniewska,
II miejsce – Dawid Tarczyński,
III miejsce – Zofia Domaniewska.
Najlepsza trójka w grupie seniorów to:
I miejsce – Sławomir Leszczyński,
II miejsce – Andrzej Domaniewski,
III miejsce – Łukasz Marciniak.

Funkcję sędziego głównego turnieju pełnił Łukasz Marciniak, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. gen. W. Andersa w Nowem. Organizatorem IX Memoriału gen. W. Andersa w Tenisie Stołowym było Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach. Puchary wręczyła zwycięzcom dyrektor GCKSiR w Krośniewicach Małgorzata Przygodzka.

Po zakończeniu rozgrywek stół do tenisa nadal był oblegany. Najmłodsi mieszkańcy Osiedla nr 3 im. gen. W. Andersa, rozochoceni turniejowymi emocjami, sami postanowili potrenować. Damian, Patryk, Mateusz i Szymon idąc w ślady starszych, przydzielili sobie role zawodników oraz sędziów i przystąpili do rywalizacji. Być może w przyszłości również i oni powalczą o puchary w Memoriale gen. W. Andersa w Tenisie Stołowym? Kto wie...

google round logo  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here