UK Bookmakers

Przedszkolaki w "Andersówce"

Administrator.

IMAG4643 BURST001Nie od dziś wiadomo, że dzieci najlepiej chłoną wiedzę. Zadaniem zaś dorosłych – opiekunów, pedagogów jest ukierunkowanie tych zainteresowań tak, aby od najmłodszych lat wpoić szacunek dla wartości. Z takiego założenia wyszła dyrekcja i opiekunowie grupy pięcio- i sześciolatków z Przedszkola Miejskiego w Krośniewicach, organizując wycieczkę do domu rodzinnego wielkiego Polaka, krośniewiczanina, generała broni Władysława Andersa. W środę, 15 kwietnia ponadtrzydzestoosobowa grupa, w skład której wchodziły ,,Biedronki” pod opieką wychowawczyń Anny Salomon i Anny Grzebieluchy oraz "Żabki", którymi troskliwie opiekowała się Iwona Szczygieł, zawitały w progi gościnnej ,,Andersówki". Do tradycji miejsca należy zwyczaj, że każda grupa odwiedzająca dom rodzinny generała najpierw pochyla się przed tablicą pamiątkową ku czci wielkiego dowódcy i jego żołnierzy (tablicę ufundowała w 1990r. społeczność Błonia), a następnie zapala znicz. Piękny to widok, kiedy ów znicz płonie, a obok stoją najmłodsi przedstawiciele miejscowej społeczności, którzy być może jeszcze nie do końca rozumieją istotę takich zachowań, a jednak wyczuwają, że chwila wymaga zachowania powagi i skupienia.

,,Andersówka” to również miejsce rekreacji. W świetlicy dzieci szybko poczuły się swojsko i – o dziwo – z zaciekawieniem słuchały informacji o generale (być może dlatego, że instruktor Jolanta Zagajewska zapowiedziała konkurs z nagrodami). Informacje historyczne były dostosowane do wieku słuchaczy, pomogło też zapewne głośne skandowanie takich pojęć jak patriotyzm, ułan (trudniej było z kawalerzystą), jednak największym zainteresowaniem cieszyła się opowieść o tym, jakim chłopcem był przyszły generał w dzieciństwie, co najbardziej lubił robić i że niekiedy bywał niesforny... Po krótkiej lekcji historii wszystkie dzieci uczestniczyły w zabawach animowanych przez instruktora, przy ogromnym wsparciu wychowawczyń. Była ,,wędrująca piłeczka", ,,magiczny kuferek”, taneczne i recytatorskie popisy, gra  ,,kto najwięcej zbierze kart”. Do zabaw włączyły się panie nauczycielki – skorzystały z okazji i zagrały w ,,piłkarzyki” oraz w tenisa stołowego, zaś dzieci dopingowały z wielkim zaangażowaniem.

Wizyta minęła błyskawicznie. Wspólne zdjęcie z wizerunkiem generała Władysława Andersa stanowiło jej dopełnienie. Miłą niespodzianką były piękne życzenia wypisane na własnoręcznie zrobionej kartce. Trafiły do Księgi Pamiątkowej świetlicy, w której znajdują się wpisy wybitnych ludzi, którzy odwiedzili to miejsce(m.in. córki generała Anny Marii Anders). To pierwsza grupa przedszkolna, która odwiedziła tak ważne dla każdego mieszkańca naszej gminy miejsce- rodzinny dom generała broni Władysława Andersa.

picasa logo.jpg   ZDJECIA
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here