UK Bookmakers

Aktualności Andersowka

Goście w ,,Andersówce”

Administrator.

IMG 3016W miniony piątek, 13 września ,,Andersówkę” odwiedzili goście – byli to harcerze, członkowie Niezależnego Harcerstwa ,,Czerwony Mak” im. Bohaterów Monte Cassino ze Skawiny. Goście przybyli do Krośniewic w związku z otwarciem hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. gen. Władysława Andersa w Nowem, a przy okazji tej uroczystości uczcili 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej i oddali hołd gen. Władysławowi Andersowi w mieście, gdzie urodził się dowódca. Grupie harcerzy towarzyszyła dyrektor Grażyna Sochacka oraz Przemysław Kopij, redaktor pisma ,,Ułan Karpacki”. GCKSiR reprezentowała dyrektor Małgorzata Przygodzka.

Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Krośniewic

Administrator.

 DSC0434W minioną niedzielę, 7 października odbył się Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Krośniewic. Tym razem rozgrywki przeprowadzone zostały w ,,Andersówce”. Wzięło w nich udział 10 młodych graczy. Zamiarem organizatorów było podzielenie uczestników na dwie kategorie (do lat 17 i starszych), jednak ostatecznie rywalizacja odbyła się w jednej kategorii – open, w której najstarszy gracz miał 18 lat, a najmłodszy – 9. Turniej poprowadził Andrzej Mirowski – krośniewiczanin, który od lat dzieli się swoją szachową pasją i wspiera GCKSiR jako współorganizator oraz sędzia zawodów.

W Krośniewicach obchodzono 126. rocznicę urodzin gen. W. Andersa

Administrator.

 DSC0509

W piątek, 10 sierpnia br. na skwerze miejskim w Krośniewicach przy pomniku gen. Władysława Andersa odbyła się oficjalna uroczystość upamiętniająca 126. rocznicę urodzin wybitnego dowódcy spod Monte Cassino. Przedstawiciele miejscowej społeczności złożyli wiązanki, a byli to burmistrz Krośniewic Julianna Barbara Herman, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach Małgorzata Przygodzka, kierownik Ośrodka Kultury w Krośniewicach Magdalena Mitlas-Kostrzewa oraz delegacje Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Andersa w Nowem i Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach. W ten sposób oddano hołd niezłomnemu patriocie, którego korzenie wywodzą się z Krośniewic.

Przedstawiciele Fundacji Matzevah w „Andersówce”

Justyna Szadkowska.

IMG 1752W dniu 27 czerwca 2018r. Steven D. Reece i Joel Rosenkranz – przedstawiciele Fundacji Matzevah odwiedzili „Andersówkę”. Pobyt gości z USA w Krośniewicach był związany z prowadzeniem przez nich prac porządkowych na tutejszym cmentarzu żydowskim.

Instruktor GCKSiR w Krośniewicach Julita Szczepankiewicz oprowadziła gości po izbie pamięci poświęconej gen. W. Andersowi i jego żołnierzom. Zwróciła uwagę na fakt uhonorowania wybitnego krośniewiczanina nagrodą Orła Jana Karskiego. Wyróżnienie zostało przyznane generałowi pośmiertnie w kwietniu 2018r. za „odwagę wsparcia walki o niepodległe państwo żydowskie”. Gen. Anders umożliwił odłączenie się od armii ok. 1,5 tys. oficerów i żołnierzy Wojska Polskiego pochodzenia żydowskiego, gdy po wyjściu ze Związku Sowieckiego przemieszczali się przez Bliski Wschód i Palestynę. Żołnierze ci wzięli udział w walce o utworzenie niepodległego państwa izraelskiego. Generał stworzył do tego warunki, ryzykując konflikt z brytyjską administracją Mandatu Palestyny. Joel Rosenkranz był pod dużym wrażeniem osobowości gen. W. Andersa i jego dokonań.

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here