UK Bookmakers

Aktualności Andersowka

Zaproszenie na urodziny gen. W. Andersa

Administrator.

55eb9e45c51e0 osize250x400q71h06c5cf

Z okazji Dnia Patrona Osiedla nr 3 im. gen. W. Andersa Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach oraz Wiesława Stefaniak przewodnicząca Zarządu Osiedla serdecznie zapraszają mieszkańców na obchody tego wydarzenia. W tym roku mija 126. rocznica urodzin generała dywizji, naczelnego wodza Polskich Sił Zbrojnych w latach 1944–1945 i 1946–1954 i wybitnego dowódcy 2. Korpusu Polskiego, uczestnika kampanii włoskiej i bitwy pod Monte Cassino. Spotkanie integracyjno-patriotyczne odbędzie się przed „Andersówką” w dniu 11 sierpnia 2018 r.(sobota) od godz. 15.00. (W razie niepogody w Świetlicy Osiedlowej im. gen. W. Andersa). 
W programie prelekcja dotycząca patrona, zabawy integracyjne, poczęstunek – wspólne grillowanie. Zapisy w ,,Andersówce”.

Wystawa czasowa „Pozdrowienia z Krośniewic”

Justyna Szadkowska.

image001W dobie telefonii komórkowej dużą popularnością cieszą się tzw. selfie, które chętnie wysyłamy znajomym czy wstawiamy na Facebooka. Szczególnie obecnie swój urok mają pocztówki z dawnych lat. Choć prawie odeszły do lamusa, bo rzadko dziś wysyłamy pozdrowienia w tradycyjnej formie, trzeba przyznać, że pełniły do niedawna ważną rolę, a dziś dokumentują, jak wyglądała nasza miejscowość pięćdziesiąt- sześćdziesiąt lat temu. 

Młodzież salezjańska na „Pikniku z historią” w krośniewickiej „Andersówce”

Justyna Szadkowska.

IMG 6696Jedną z atrakcyjniejszych form przekazywania wiedzy młodemu pokoleniu jest odwiedzanie miejsc związanych z historią i osobami, które wpłynęły na dzieje miasta, regionu, kraju. Ta myśl przyświeca organizatorowi takich spotkań – ks. Piotrowi Szlufikowi z Oratorium im. bł. Michała Rua w Woźniakowie. Salezjanin już po raz trzeci zorganizował dla młodzieży „Piknik z historią”. Tym razem kilkudziesięcioosobowa grupa przybyła do Krośniewic. Wizyta miała miejsce w sobotę, 16 czerwca 2018 r.

Turyści odwiedzają Krośniewice

Justyna Szadkowska.

image004W dniu 24 maja br. (czwartek) 42-osobowa grupa osób należących do Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ożarowie Mazowieckim przyjechała do Krośniewic. Turyści najpierw odwiedzili Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego, a następnie przybyli do Świetlicy Osiedlowej im. gen. W. Andersa. Zostali przywitani przed ,,Andersówką”, gdzie usłyszeli opowieść o historii zabytkowego obiektu (budynek pochodzi z II połowy XIX w.), po czym zwiedzili wnętrze i zostali zapoznani m.in. z bieżącą działalnością placówki. Goście z zaciekawieniem wysłuchali prelekcji nt. związków generała W. Andersa i jego rodziny z Krośniewicami i rodziną Rembielińskich. „Andersówka” może poszczycić się oryginalnymi zdjęciami i dokumentami żołnierzy II Korpusu Polskiego. Turyści obejrzeli pamiątki po Józefie Rosłowskim – mieszkańcu Krośniewic czy Eugeniuszu Szustakowskim – żołnierzu 15. Pułku Ułanów Poznańskich. Na wystawie czasowej zaprezentowano umundurowanie z czasów II wojny światowej. Wśród ciekawostek znalazł się akt przekazania obiektu gminie Krośniewice w użytkowanie, urna z ziemią z Monte Cassino, odpisy metryk gen. Władysława Andersa i jego rodzeństwa, które było chrzczone w Chodczu.

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here