UK Bookmakers

Aktualności Andersowka

Ferie w „Andersówce”

Justyna Szadkowska.

IMG 6441Dzieci i młodzież z gminy Krośniewice aktywnie spędziły ferie, korzystając z oferty przygotowanej przez świetlicę osiedlową „Andersówka”. W tym czasie bowiem zaplanowano wycieczki, wyjście do muzeum, projekcję bajek oraz gry i zabawy sportowo-rekreacyjne.

Tłusty czwartek w „Andersówce”

Justyna Szadkowska.

IMG 6571 KopiowanieW czwartek, 8 lutego mieszkańcy Osiedla nr 3 im. gen. W. Andersa świętowali ostatni tydzień karnawału. Spotkanie odbyło się w świetlicy osiedlowej „Andersówka”. Zgodnie z tradycją nie mogło zabraknąć na stole słodkości. Oprócz ciast królowały pączki i faworki (w Poznaniu nazywane też chruścikami) z domowego wypieku. Mieszkanka osiedla, pani Basia, która słynie z przepysznych wypieków poczęstowała zebranych pączkami według własnej receptury. Wypieki zniknęły w oka mgnieniu, a po łakociach zostało tylko miłe wspomnienie. Pani Basia skrzętnie ukrywa, w czym tkwi sekret domowego wyrobu. Podczas spotkania nikt nie liczył kalorii. Przy kawie i pączku zacieśniano więzi sąsiedzkie. Popołudnie spędzono w miłej atmosferze z dodatkiem dobrego humoru. Najbliższą okazją do wspólnego świętowania będzie Dzień Kobiet. Obchody zaplanowano na 10 marca o godz. 17.00 w świetlicy osiedlowej.

google round logo   zdjęcia

Czy Norman Davies odwiedzi „Andersówkę”?

Justyna Szadkowska.

590308df 4051 344d a0f0 61cf4c5a1a42Znany brytyjski historyk, z pochodzenia Walijczyk, prof. Uniwersytetu Londyńskiego, członek Polskiej Akademii Umiejętności i Akademii Brytyjskiej był gościem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. S. Żeromskiego w Kutnie.
Spotkanie z Normanem Daviesem, autorem m.in. „Bożego igrzyska” czy „Orła białego, czerwona gwiazda”, odbyło się 6 listopada 2017 r. w sali widowiskowej Kutnowskiego Domu Kultury. Wśród obecnych była też grupa mieszkańców Krośniewic reprezentująca rodzinne strony gen. W. Andersa. Przybyli sympatycy twórczości Daviesa, historycy, regionaliści, osoby zainteresowane postacią gen. W. Andersa i historią 2. Korpusu Polskiego.
Wśród pytań, które zadano N. Daviesowi, było też takie: „Dokładnie 14 km stąd urodził się gen. W. Anders. Czy był pan czy dopiero jutro pojedzie w to miejsce?”.

Memoriał gen. W. Andersa w Tenisie Stołowym

Justyna Szadkowska.

image058W sobotę, 21 października do świetlicy osiedlowej „Andersówka” zjechali zawodnicy z ościennych miejscowości, aby wziąć udział w IX Memoriale gen. W. Andersa w Tenisie Stołowym. W rozgrywkach wzięło udział 17 zawodników reprezentujących takie miejscowości, jak Daszyna, Dąbrowice, Janów koło Bedlna, Kutno i Krośniewice. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie juniorów wystąpiło 10 tenisistów, a w grupie seniorów – 7. Starsi gracze prowadzili rozgrywki systemem ,,każdy z każdym”, natomiast juniorzy korzystali z systemu pucharowego. Zawodników oraz publiczność przywitała Julita Szczepankiewicz, instruktor GCKSiR w Krośniewicach. Podkreśliła szczególny charakter turnieju, który odbywa się w domu rodzinnym zwycięskiego dowódcy bitwy o Monte Cassino, a w tym roku przypadła 125. rocznica jego urodzin. Przed zmaganiami sportowymi uczestnicy zapalili znicz przy płycie upamiętniającej tego wybitnego krośniewiczanina.

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here