UK Bookmakers

PIKNIK ZDROWOTNY – PODWÓJNE SREBRO DLA GMINY KROŚNIEWICE

IMG 6414 KopiowanieDruga odsłona pikniku zdrowotnego z udziałem gminy Krośniewice już za nami. Tym razem miejscem rywalizacji był teren Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Pniewie (gmina Bedlno). W niedzielę, 14 czerwca br. organizatorzy – Starostwo Powiatowe w Kutnie – zaproponowali uczestnikom kolejne atrakcje w ramach projektu „Żyjesz dla siebie i innych – zadbaj o zdrowie”. W konkursie kulinarnym ciasto orzechowe przygotowane przez naszą reprezentację pretendowało do miana najsmaczniejszego na pikniku. Zabrakło niewiele, bowiem gmina w tej konkurencji zajęła II miejsce. Stoisko ze słodkościami prowadziły panie Beata Czerwińska i Anna Tomaszewska. W regulaminie zawarto obowiązek przygotowania jednego ciasta do degustacji – Krośniewice wybrały keks z orzechami. Panie reprezentujące społeczność gminy upiekły jeszcze dwa inne ciasta. Stoisko było od początku oblegane, a pyszności rozeszły się w okamgnieniu. Zostało to dostrzeżone przez organizatorów, którzy podczas zapowiedzi ze sceny komplementowali nasze wypieki.

W drugiej dziedzinie zmagań – sportowej – wzięło udział 10 zawodników. Szeregi drużyny zasilili członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Krośniewicach w składzie: Ryszard Antczak, Łukasz Pałasiński, Jakub Błaszczyk, Kamil Wojciechowski, Dawid Chrzanowiecki, Marcin Błaszczyk, Michał Jędrzejczak, Kamil Zagajewski. Naszą grupę reprezentowali również Julita Szczepankiewicz i Wojciech Czerwiński. Silne męskie wsparcie bardzo się przydało, gdyż z pięciu konkurencji aż trzy wymagały tężyzny fizycznej. Zawodnicy rzucali piłką lekarską (na odległość), przeciągali linę, toczyli oponę samochodową (od ciężarówki!), pokonywali tor przeszkód i ścigali się, niosąc jajko na łyżce stołowej. Zaledwie jeden punkt zadecydował, że gmina Krośniewice zajęła II miejsce, tuż za reprezentacją Oporowa. Trzecie miejsce zdobył Żychlin.

Reprezentacja gminy Krośniewice nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Zamierza powalczyć o najwyższe lokaty. Najbliższe zmagania w konkursie kulinarnym i sportowym w niedzielę, 21 czerwca w Oporowie. Jeśli ktoś z naszych mieszkańców czuje ducha rywalizacji i pragnie włączyć się w zmagania gmin powiatu kutnowskiego, serdecznie zapraszamy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za poświęcony czas i ambitną walkę, a kibicom, którzy towarzyszyli naszej reprezentacji – za skuteczny doping. 

  ZDJĘCIA

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here