UK Bookmakers

Podsumowanie 2019 roku

Przełom roku to czas, gdy to, co było, spotyka się z tym, co będzie. Warto najpierw spojrzeć wstecz, zanim skierujemy wzrok do przodu.

W 2019r. odnieśliśmy kilka sukcesów, które sprawiły nam radość i o których chcielibyśmy przypomnieć.

1. Po raz drugi pozyskaliśmy środki z programu Niepodległa i wraz z naszymi koalicjantami zorganizowaliśmy wiele ciekawych wydarzeń, dzięki którym wspólnie przeżywaliśmy 101. rocznicę odzyskania niepodległości i 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej (filmowy zapis widowiska historycznego i meczu retro prezentujemy poniżej). Po widowisku Był taki dzień… – 1 września 1939r. na naszym Facebooku pojawił się wpis, który nas wzruszył i bardzo, bardzo ucieszył:

Komentarz  FB 2019

Serdecznie dziękujemy Autorowi! 

2. Po raz drugi wzięliśmy udział w projekcie Łódzkie pełne kultury, a nasza grupa dziecięca wygrała konkurs medialny  zorganizowany  jako element rywalizacji pomiędzy podmiotami biorącymi udział w projekcie. 
Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a jego organizatorem był Łódzki Dom Kultury.

3. Grupa krośniewickich seniorów uczestniczyła po raz pierwszy w konkursach teatralnych, prezentując minispektakl z wykorzystaniem tekstów K. I. Gałczyńskiego. Efektem udziału było II miejsce w Łodzi, I w Sieradzu, zaproszenie do występu w Teatrze Wielkim w ramach finału wojewódzkich obchodów Dni Seniora, a potem wojewódzki miesięcznik samorządowy uwiecznił naszych aktorów na swojej okładce.

4. Kapela Krośniewiacy otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego w dziedzinie kultury.

5. Po raz czwarty znaleźliśmy się na trasie Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej i mogliśmy wysłuchać pięknego koncertu, specjalnie dla nas przygotowanego, zatytułowanego Muzyczny salon Rajmunda Rembielińskiego. Był to jeden z dwu programów na tegorocznej trasie przygotowanych specjalnie z uwzględnieniem historycznej specyfiki miejsca, zgodnie z hasłem jubileuszowej edycji – Muzyka. Historia. Miejsca. Gratką dla melomanów było zapewne wysłuchanie utworów w brzmieniu zbliżonym do tego, w jakim wykonywali je kompozytorzy i w jakim mógł słuchać utworów Rajmund Rembieliński, bowiem specjalnie w tym celu z jednej z podwarszawskich miejscowości do Krośniewic został sprowadzony historyczny instrument – pianoforte z 1837r.

6. Po wyremontowaniu hali sportowej przyszła pora na nowe trybuny, siatki grodzące, piłkochwyty. Dzięki wyposażeniu zakupionemu ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi hala zyskała nowe oblicze. 

Oprócz tych wyjątkowych dla nas zdarzeń, które są zwieńczeniem pracy, istnieje jednak kulturalna i sportowa codzienność naszej społeczności. Za największe wyzwanie i najważniejszy obowiązek poczytujemy sobie powszednie działania – wydarzenia kulturalne i sportowe, które umożliwiają Państwu dobre i pożytecznie wykorzystanie wolnego czasu, pracę sekcji, która rozwija każdego z uczestników, zdobywanie nowych umiejętności – od tańca po szycie, wyjazdy na spektakle i koncerty do innych miast. Wszystko to codzienność  bez fajerwerków, która jednak pozwala odbiorcom żyć kulturą czy sportem – w zależności od upodobań – i wspólnie spędzać czas. 

Jesteśmy Państwu za ten rok bardzo wdzięczni – za to, że mogliśmy liczyć na Państwa aktywność, że pomagali Państwo w różnorodny sposób realizować nasze plany i że byli Państwo z nami. Jak mawia klasyk, bez Państwa to wszystko, co robimy, nie miałoby sensu! Dziękujemy!

Kadra GCKSiR w Krośniewicach

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here